Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 12:24   Güncelleme : 06-10-2021 12:24

Twitch, izleyicilerin yayıncıları tanıtmak için ödeme yapmasını sağlayan bir özelliği test ediyor

Twitch şu anda izleyicilerin yayıncıları Twitch'in ön sayfasına koymak için nakit ödeme yapmasını sağlayan bir programı test ediyor. Program yalnızca sınırlı sayıda küçük yayıncıya açıktır ve henüz site genelinde geçerliliği garanti edilmemektedir.

Twitch, izleyicilerin yayıncıları tanıtmak için ödeme yapmasını sağlayan bir özelliği test ediyor

Yayıncıları nefret baskınlarına karşı korumak için tasarlanmış yeni güvenlik araçlarını duyurduktan günler sonra, Twitch, kullanıcıların bir yayını tanıtmak için para ödemesine olanak tanıyan yeni bir özelliği deniyor. Sosyal medyada yeni özelliğin üzerinde çalışıldığına dair söylentiler dolaşıyor ve bir Twitch sözcüsü şimdi The Verge'e, özelliği az sayıda yayıncıyla test ettiğini doğruladı.

"Başlatıyoruz. bir Twitch sözcüsü, topluluklarının Twitch'in oldukça görünür kısımlarına promosyon satın almalarını sağlayan az sayıda büyüyen kanala yönelik bir deney" dedi.

Twitch, Yama Notları sırasında yeni ücretli destek özelliği hakkında ayrıntılara girdi. programı. Programın ilgili kısmına buradan göz atın.

Promosyon böyle çalışır. Bir akış sırasında 10 dakika boyunca, izleyicilere hızlandırma seçeneğinin mevcut olduğunu bildiren bir bildirim açılır. Katılan izleyiciler daha sonra bir dizi öneri için ödeme yapabilir. Gösteride iki satın alma katmanı vardır: 0,99 sent için 1.000 öneri ve 2,97 ABD doları için 3.000 öneri. Bu destek satın alma pencereleri, katılan yayıncılar için rastgele gerçekleşir ve bir yayıncı her canlı yayına geçtiğinde olduğu kadar sık ​​​​olabilir.

Twitch

Bu hızlandırma özelliği, aslında halihazırda yürürlükte olan "Bu akışı hızlandır" topluluk meydan okuma programının ücretli bir sürümüdür. Boost this stream'de, izleyiciler kanal puanlarını bir araya getirebilir (esas olarak bir izleyicinin takip etme ve art arda görüntüleme gibi akış etkinliklerine katılarak kazandığı puanlar) ve bunları platform genelinde bir içerik oluşturucuyu tanıtmak için kullanabilir.

Jacob Rosok, Twitch ürünü yönetici, bu yeni ücretli programın topluluktan gelen geri bildirimlerden doğduğunu söyledi. Yayıncıların yayınlarının tanıtılması için daha fazla fırsat istediğini ve bu tanıtımın daha etkili olmasını istediğini söyledi. O halde bu anlamlılık, Twitch'in basitçe “etki”ye parasal bir değer vermesi gibi görünüyor. Önerilere ne kadar çok para harcarsa, yayıncı o kadar ön sayfada görünürse, hızlandırılmış bir yayının yaratıcısı için o kadar fazla "etkisi" olur.

Herhangi bir zamanda, yayın yapan yüz binlerce içerik oluşturucu vardır. Twitch'te, hepsi yayınlarında daha fazla göz küresi için yarışıyor. Ancak izleyicilere yayıncılar öneren algoritma, bir seferde milyonlarca abonesi ve ortalama on binlerce izleyicisi olan Amouranth ve auronplay gibi devler gibi en iyi yayıncıları tercih etme eğilimindedir. Bu nedenle, daha küçük yayıncılar için keşfedilebilirlik umutlarından biri, Twitch'in imrenilen ön sayfasına inmeye bağlıdır.

Ön sayfada çıkmak, daha fazla izleyici anlamına gelir. Daha fazla izleyici, reklamlardan daha fazla gelir, aboneliklerden daha fazla gelir ve aynı zamanda tahmin ettiğiniz gibi daha fazla gelir sağlayan sponsorluklara başvururken daha fazla çekicilik anlamına gelir.

Ve her düzeyde Twitch bu gelirin bir kısmını alıyor. Twitch şu anda bir yayıncının abonelik gelirinin yüzde 50'sini alıyor (özel bir ortaksanız daha az). Bir izleyici tezahürat yapmak için parçalar satın aldığında, Twitch de bu satın almanın bir kısmını alır. Twitch ayrıca bir dilim reklam geliri alır, ancak bir akışı artırmak için harcanan paranın hiçbiri içerik oluşturucu ile paylaşılmaz.

"Bir içerik oluşturucunun topluluklarını büyütmesine yardımcı olmak için ödeme yapmanın, destekçileri için faydalı olacağını düşünüyoruz."

Biraz gacha oyunu gibi geliyor. Elbette, ücretsiz oynayabilirsiniz (topluluk mücadelelerine katılabilirsiniz), ancak iyi şeylerde (yani hızlı topluluk büyümesi) bir şans elde etmek için ödeme yapmanız gerekir. Ve herhangi bir gacha oyunu gibi, kaçınılmaz olarak balinalar olacaktır. Twitch, topluluk üyelerinin yayıncılarının başarılı olduğunu görmek istediğini biliyor. O halde, bu başarıyı sağlamak için sadece bunun için ödeme yapmaktan daha iyi bir yol var mı?

"Bir içerik oluşturucunun topluluklarını büyütmesine yardımcı olmak için ödeme yapmanın, destekçileri için faydalı olacağını düşünüyoruz" diyor Rosok.

Etiketler, izleyicilerin belirli kriterleri karşılayan akışları aramasına olanak tanır. Baskınlar (nefret içermeyen türden), bir içerik oluşturucunun izleyicilerini diğeriyle paylaşır. Siyahların Tarihi Ayı, Onur Ayı ve Küresel Erişilebilirlik Farkındalık Günü sırasındaki promosyonlar da daha küçük yayıncıları ön sayfanın en üstüne itiyor. Rosok ayrıca, yayın artırmanın ücretsiz topluluk meydan okuma sürümünün, para harcamak istemeyen ancak yine de yayıncılarını desteklemek isteyen kişiler için geçerli olmaya devam edeceğini vurguluyor.

Şu anda program yalnızca 250'den az takipçisi olan küçük yayıncıları hedefliyor ve önümüzdeki dört hafta sürecek. Twitch, bir desteğin trafikleri üzerindeki etkisini ölçebilmeleri için içerik oluşturucularla verileri paylaşacak. Twitch ayrıca bunun sadece bir deney olduğunu ve programın site genelinde ve hatta mevcut haliyle kullanıma sunulacağının garantisinin olmadığını da vurguluyor.

Bir Twitch sözcüsü, “Bu deney nihai değil ve topluluk geri bildirimlerine göre gelişmeye devam edecek” diyor.

.