İstanbul
Giriş Tarihi : 17-01-2021 03:44   Güncelleme : 17-01-2021 03:46

Tuzla'da ihtiyaç fazlası kıyafetler, ihtiyaç sahibi ile buluşuyor

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, vatandaşların getirdiği ihtiyaç fazlası kıyafetleri, ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturuyor. Yapılan araştırmalar ile ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen aileler, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na gelerek ihtiyaç duyduğu tüm kıyafetleri alabiliyor. Gönül Elleri Çarşısı’nın kurucu gönüllülerinden Dr. Fatma Yazıcı, “Evde fazla olan ürünlerimizi lütfen gönül elleri çarşımıza getirelim ve buraya hibe edelim. Bir başkasının açığını kapatmış olalım” dedi.

Tuzla'da ihtiyaç fazlası kıyafetler, ihtiyaç sahibi ile buluşuyor

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, vatandaşların getirdiği ihtiyaç fazlası kıyafetleri, ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturmaya devam ediyor.  Vatandaşlar kullanmadığı elbise, ayakkabı gibi ihtiyaç fazlası kıyafetleri Gönül Elleri Çarşısı’na form doldurarak teslim ediyor. Teslim alınan ürünler, önce kontrolden geçiyor, kullanılmayacak olan ürünler geri dönüşüme kazandırılırken, kullanılacak durumda olanları ise yıkanarak ütülenip kategorilerine göre ayıklanarak barkod ve poşetleme yapılıyor. Teslim edilmeye hazır olan ürünler ise Gönül Elleri Çarşısı’ndan ihtiyaç sahibi vatandaşlara veriliyor.

“EVDE FAZLA OLAN ÜRÜNLERİMİZİ LÜTFEN BURAYA GETİRELİM VE HİBE EDELİM”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Gönül Elleri Çarşısı kurucu gönüllülerinden Dr. Fatma Yazıcı, “Gönül Elleri Çarşısı’nın bir yardım eli de giyim yardımı. Tabi, bu yardımı biz halkımız sayesinde yapıyoruz. Bize yapılan bağışlar ikinci el. Hediye edilen ürünleri biz ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile buluşturuyoruz. Dolayısıyla sizin evde giymekten sıkıldığınız, evinizde fazla bulduğunuz her ürün, bir başkasına neşe kaynağı olabiliyor, umut kaynağı olabiliyor. O bakımdan, ikinci el ürünlerimizi biz burada kabul ediyoruz ve onları yıkayıp, ütüleyip, paketleyip bir çocuğa, bir yetim çocuğa, bir engelliye veya bir aileye sunabiliyoruz. Kendi zevklerine ve ihtiyaçları göre kendileri buradan giyinip alabiliyorlar. Bu bakımdan evde fazla olan ürünlerimizi lütfen Gönül Elleri Çarşımıza getirelim ve buraya hibe edelim. Bir başkasının açığını kapatmış olalım” dedi

“GERÇEKTEN İHTİYAÇ SAHİBİ OLMASI GEREKİYOR”

Kıyafet yardımı yapılan ailelerin gerçekten ihtiyaç sahibi olmaları gerektiğini belirten Dr. Fatma Yazıcı, “Biz bu giyim yardımını evleri ziyaret ettiğimiz gönüllülerimiz ile birlikte karar veriyoruz. Evin bizzat gidip görülmesi gerekiyor. Ailenin genel halini ve eve giren gelirin hepsinin tespit edilmiş olması gerekiyor. Bu bakımdan biz de bu yardımı ancak gönüllülerimizin kararı ile ev ziyaretleri sonucunda veriyoruz. Gerçekten ihtiyaç sahibi olması gerekiyor” dedi. 

 

 

"BİR KİŞİYİ MUTLU EDEBİLİRSEK NE MUTLU BİZE”

Babasının kıyafetlerini Gönül Elleri Çarşısı’na bağışlayan Ceyhun Özkaynak,” Montlar, pantolonlar, eşofmanlar, ayakkabılar her şeyi getirdik. Onun kullandığı eşyaların hepsini getirdim buraya bağışladım. Bir kişiye bir nebze olsun yardımcı olabilirsek ne mutlu bize” dedi.  Gönül Elleri Çarşısı’na ikinci el kıyafet bağışında bulunan Can Doğan, “Gönül Elleri Çarşısı’na ihtiyacı olanlar için kullanmadığım eşyalarımı getirdim. Arkadaşlara şimdi teslim ettim. Bu bağış için Gönül Elleri Çarşısı’nı tercih etmemin sebebi gerçekten ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ettiklerini görüyorum. Takip ediyorum. O yüzden buraya getirmeyi uygun gördüm” dedi.