Boğaziçi Gündem Gazetesi
HV
02 TEMMUZ Cumartesi 14:09

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “Tuzla'dan ekilen iyilik tohumları Kahta'da çiçek açtı”

Kahta Kaymakamlığı tarafından milli mücadelenin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle başlatılan Kahta Gençlik Festivali başladı.  Çocuk şenliği ve Su Sporları gösterilerinin yer aldığı Festivale Katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’dan ekilen tohumun Kahta’da yeşermesini sağlayan iyiliğin katlanarak büyüdüğü bir organizasyon oldu. İnşallah burada atılan tohumlar da İstanbul’da yeşerecek büyük çınarla oluşturacaktır. ” dedi.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 13:08   Güncelleme : 17-05-2022 13:14
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “Tuzla'dan ekilen iyilik tohumları Kahta'da çiçek açtı”

Kahta Kaymakamlığı tarafından milli mücadelenin 103’üncü yıl dönümü nedeniyle 7 gün sürecek ‘Kahta Gençlik Haftası Şöleni’ başladı.  Kahta Baraj Kenarında gerçekleştirilen Kahta Çocuk Şenliği ve Gençlik Festivaline, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Ahmet Aydın, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Kaymakam Selami Korkutata, İlçe Kaymakamları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, il ve ilçe kurum müdürleri, STK temsilcileri ve Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyeleri ile çok sayıda çocuk katıldı.

Çocuk Şenliğine katılan ilkokul ve anaokulu öğrencileri, Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyesi 45 öğrencinin hazırladığı, etkinlikler yoğun ilgi gördü. Bir bayram havasında eğlenen çocuklara birbirinden farklı zeka oyunları ve etkinlikler düzenlendi. Açılış sonrası alanı ziyaret eden protokol küçük çocukların katıldığı etkinlik ve zeka oyunlarına dahil oldu. Tuzla Belediyesi’nin 500'e yakın öğrenci için alınan çanta ve kırtasiye malzemeleri Üsküdar Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü üyeleri tarafından öğrencilere dağıtıldı.

“GÜZEL BİR FESTİVALDEYİZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Kommagene Krallığı, Hititler, Mitanniler, Aramiler, Asurlular, Geç Hititliler, Persler, Makedonlar, Doğu Roma imparatorluğu, Emeviler, Bizans, Sasaniler, Hamdaniler, Seçuklular, Memlüklüler, Artuklular, Moğollar, Osmanlı İmparatorluğu, Türkiye Cumhuriyeti. Kahta; Medeniyetlerin, devletlerin, dinlerin kesiştiği güzel belde. Nemrut Dağı’na sırtını vermiş bu kadim beldede olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğumu ifade ediyorum. Böyle bir organizasyon için teşekkür ediyorum. 19 Mayıs nedeniyle Sayın Kaymakamımız ve gençlerin davetiyle bir araya geldiğimiz güzel bir festivaldeyiz.

“TUZLA’DA EKİLEN TOHUM KAHTA’DA YEŞERDİ”

Başkan Yazıcı,”Bizim Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile kesişen bir noktamız oldu. Tuzla’dan başlayan, İstanbul’a yayılan ve daha sonra Bakanlığımız dikkatini çeken bir İyilik Şampiyonası düzenledik. Gençlere dedik ki gelin iyilikte yarışın. İnsanlığın ihtiyacı olan iyilikte yarışalım dedik. Kısa bir sürede 4 bine yakın gencimiz 4 kişilik gruplar halinde takımlar kurdular ve iyilikte yarışıyorlar. 15 görev veriyoruz. 3 aylık dönemde 15 görevle farklı kategorilerde görevleri tamamlayan gençlerimizi ödüllendiriyoruz. Hadi Gülümseyelim dediğimiz yarışmamız Ramazan ayına denk geldiği için bir iftar programı düzenledik. Üsküdar Üniversitesi’nde sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren öğrencilerimizle orada karşılaştık. Öğrenci arkadaşlarımız, Kahta’da böyle bir organizasyona katılacaklarını söylediler. Tuzla’dan ekilen tohumun Kahta’da yeşermesini sağlayan iyiliğin katlanarak büyüdüğü bir organizasyon oldu. İnşallah burada atılan tohumlar da İstanbul’da yeşerecek büyük çınarla oluşturacaktır. ” dedi. 

“İYİLİĞİN YAYILMASINI ARZU EDİYORUZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile 81 vilayetimize İyilik Şampiyonası’nı yaymayı ve vereceğimiz görevlerle dünyada en çok ihtiyacımız olan iyiliğin yayılmasını arzu ediyoruz. Bu iyilik yayılması ile beraber, bir hekim olarak söylüyorum. DSÖ sağlığı, bedenen, ruhen ve sosyal olarak iyilik halidir diye tanımlar. Sosyal olarak iyilik halini sağlamadığımız zaman gerçek bir iyilik halinden bahsetmek mümkün değildir. İyilik yapanlara şahit olmak iyilik yapmaya ilham kaynağı oluşturduğu, iyiliğin bir virüs gibi viral oluşturmasını gördük” dedi. 

"İYİLİĞE KESİNTİSİZ DEVAM EDECEĞİZ”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bizler Tuzla Belediyesi olarak burada bazı eğitim materyallerinde destek olmaya çalıştık. Çok kadim bir geçmişe sahip olan Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yapılan böyle bir etkinlikte olmaktan büyük bir mutluluk duydum. Kadim bir geleneği var. İnsanların, kavimlerin, medeniyetlerin, dinlerin kesiştiği bu yere bizlerde İstanbul'dan geldik. Burada iyilikte, güzellikte, yardımlaşmada, bilimde, sporda, sanat anlamında güzel bir etkinlik yapılıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İyilikte ve yardımda yarışan geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Bir şehrin gelişmesi, kurumun gelişmesi, toplumun gelişmesinde, yardımlaşmanın, dayanışmanın oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Bir toplumda eğer bunlar yoksa şehri en modern bir şehirde yapsanız hiçbir anlamı yok. Dolayısıyla insana yatırım, yardımlaşma ve dayanışmayla var. İyilik şampiyonamıza da Tuzla'dan başladık. Tüm Türkiye'ye yaymaya başladığımız iyilik şampiyonamızdaki amacımız da bu. İyiliğe kesintisiz devam” dedi

BG-adminBG-admin

Haber Editörü

YORUMLAR
Yükleniyor...