Spor
Giriş Tarihi : 02-08-2012 18:28

Trabzonspor'un 45. Kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlanıyor...

Trabzonspor'un kuruluşunun 45. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Trabzonspor'un 45. Kuruluş yıl dönümü törenlerle kutlanıyor...

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlenen törene, Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar, Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Özbak, Eski Divan Kurulu Başkanı ve Trabzonspor Kurucusu Nizamettin Algan, yönetim kurulu üyeleri, kurulların başkan ve yöneticileri, 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen ile taraftarlar katıldı.

Törende, Şakar ve Özbak'ın anıta çelenk sunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

İstiklal marşı sonrası kürsüye gelen Asbaşkan Nevzat Şakar, şöyle konuştu: “Köklü bir futbol geleneğinin üzerine inşa edilen kulübümüz, bugün kentimizin ve dünyanın her köşesindeki Trabzonluların en büyük gurur kaynağıdır. Trabzonspor elbette sadece Trabzonlular’ın takımı değildir. Bugün ülkemizin birçok yöresinde Trabzonlu olmasa da Bordo-Mavili renklere gönül vermiş milyonlarca taraftarımız yaşamaktadır.

Hepinizin bildiği gibi 2 Ağustos 1967 tarihinde kurulan ve kuruluşundan kısa bir süre sonra elde ettiği emsalsiz başarılarla Türk futbolunun büyükleri arasına adını yazdıran kulübümüzün bugünlere gelmesinde şu anda aramızda yer alan değerli şahsiyetlerle birlikte çok sayıda kişinin emeği bulunmaktadır. Kuruluş yıldönümümüzde bu değerli emektarlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, aramızdan ayrılanları rahmetle anıyoruz. Türk futboluna getirdiği farklı kimlikle Anadolu’nun sesi olan büyük Trabzonspor’umuz ilelebet bu başarı bayrağını zirvede dalgalandırmaya devam edecektir. Bu vesileyle tüm camiamızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum”