Spor
Giriş Tarihi : 08-04-2014 17:10

Trabzonspor- Fenerbahçe maçı için karar verildi

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında Trabzon Avni Aker Stadı'nda oynanan ve Fenerbahçenin 1-0 üstünlüğüyle devam ederken tribün olayları nedeniyle maçın hakemi tarafından tatil edilmişti.

Trabzonspor- Fenerbahçe maçı için karar verildi
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda bu maçın Fenerbahçe lehine 3-0 tescil edilmesine karar verdi. Bu sonuçla Fenerbahçe 28. hafta itibariyle puanını 63'e yükseltti ve en yakın rakibiyle puan farkını 10'a çıkardı.
 
Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı.
 
TFF Yönetim Kurulu Kararı
 
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 08.04.2014 tarihli toplantısında, 10.03.2014 tarihinde Hüseyin Avni Aker Stadyumu'nda oynanan Trabzonspor A.Ş.-Fenerbahçe A.Ş. Spor Toto Süper Lig müsabakası hakkında kararını verdi.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 1-0 Fenerbahçe A.Ş. lehine devam ederken 45 + 9. dakikada maçın hakemi tarafından tatil edilen müsabaka ile ilgili olarak, Trabzonspor A.Ş. kulübünün, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. Maddesi uyarınca (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Fenerbahçe A.Ş. Kulübü'nün (3-0) hükmen galip sayılmasına karar vermiştir. denildi.