Spor
Giriş Tarihi : 14-05-2012 00:08

Trabzon Basını: Asıl terör bu! Hadi bakalım TFF, kes cezayı görelim, Kadıköy Gazze'yi aratmıyor...

Spor Toto Süper Final'in 6. haftasında şampiyonu belirleyen dev maç sonrasında çıkan olaylar Trabzon Basının da büyük yankı uyandırdı. Trabzon yerel basını maçın hemen sonrasında attıkları manşetlerle Trabzonspor'a verilen cezaya gönderme yaparak "Asıl Terör bu, Bakalım TFF ne yapacak?", "Hadi bakalım TFF, Kes cezayı da görelim", "Kadıköy Gazze'yi aratmıyor!" manşetleri ile olayları okuyucularına duyurdular.

Trabzon Basını: Asıl terör bu! Hadi bakalım TFF, kes cezayı görelim, Kadıköy Gazze'yi aratmıyor...

İşte Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrasında çıkan olaylara ilişkin Trabzon Yerel Basınında çıkan bazı haberler…

 

medyatrabzon

12 Mayıs 2012 Cumartesi 21:23

Asıl Terör bu, Bakalım TFF ne yapacak?

Süper Final Şampiyonluk Grubu'nun son maçında rakibi Galatasaray'a evinde şampiyonluğu kaptıran Fenerbahçeli taraftarlar, maçın bitiminin ardından sahaya girerek polisle çatıştı...

Maç içerisinde uzun süre küfürlü tezahurat yapan Fenerli taraftarlar maç sonunda koltukları kırarak sahaya yağdırdı. Daha sonra sahaya saldıran Fenerliler polisle çatıştı. Maçın son düdüğünün ardından Galatasaraylı futbolcular çevik kuvvet çemberinde sevinirken Fenerbahçeli taraftarlar sahaya girerek polislerle karşı karşıya geldi. Koltukları söküp polislerin üzerine fırlatan ve meşaleleri saha içerisine atan sarı-lacivertli taraftarlara güvenlik güçleri de biber gazıyla karşılık verdi.

Kale arkasında bulunan tribünlerden aniden yeşil çimlerin üzerine giren taraftarların saha kenarında bulunan yayıncı kuruluş kameralarını da kırdıkları gözlendi.

Trabzonspor'a kolayca 4 maç ceza verebilen TFF'nin Fenerbahçe'ye nasıl bir ceza vereceği şimdiden merak konusu.

 

haber61.net

12 Mayıs 2012 / 21:54

Kadıköy Gazze'yi aratmıyor!

Galatasaray'ın Şükrü Saracoğlu'nda şampiyon olmasının ardından stat dışında olaylar çıktı, Çevik kuvvet ekipleri ekipleri, tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale ederek taraftarları dağıtmaya çalıştı. Taraftarların Şükrü Saracoğlu Stadı çevresindeki taşkınlıkları devam ederken, polis ekipleri olayların büyümemesi için yoğun uğraş gösteriyor.

taka gazetesi

Yayınlanma Tarihi: 13 Mayıs 2012 / 12:21

Böylesi Görülmedi!

Fenerbahçe – Galatasaray maçının ardından Sarı Lacivertli taraftarlar büyük olaylar çıkardı. Kadıköy de kendilerine müdahale eden polis e direnen taraftarlar 2 polis otomobilini ters çevirdi.

Kızıltoprak Caddesi’nde toplanan taraftara polis müdahale etti. Taraftarlar kendilerine dağılmaları yönünde uyarıda bulunan polise taş ve sopalarla saldırarak karşılık verdi.

Çok sayıdaki taraftarın karşısında yetersiz kalan polis, gurubu havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştı.Zühtüpaşa Camisi önünde 2 polis otomobilini ters çeviren taraftarlar yola da barikat kurdu.Polisin destek istemesi üzerine gelen çevik kuvvet polisi ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA), biber gazı ve tazyikli su kullarak saldırgan taraftarları dağıttı. Olayları görüntülemeye çalışan bazı basın mensupları da taraftarın tepkisiyle karşılaştı.