Ekonomi
Giriş Tarihi : 29-12-2012 21:35

Teşvik Yasası uzatılmıyor

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ''31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084 sayılı Teşvik Yasası uzatılmayacak'' dedi.

Teşvik Yasası uzatılmıyor
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Muş'a gelen Bakan Yılmaz, havaalanında Vali Ali Çınar, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Emniyet Müdürü Muharrem Durmaz, kurum müdürleri ve partililer tarafından karşılandı.

Muş Belediyesi tarafından Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde yaptırılan camide incelemede bulunduktan sonra Merkez Cami'deki taziye evine giden Bakan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemde daha kapsamlı ve daha gelişmiş yeni bir teşvik sistemi ilan ettiklerini belirterek, ''31 Aralık 2012 tarihi itibarıyla sona erecek olan 5084 sayılı Teşvik Yasası uzatılmayacak'' ifadelerini kullandı.

Yeni teşvik sisteminin bölgesel ve sektörel ayağı bulunduğuna değinen Yılmaz, şöyle konuştu:

''Ayrıca genel teşvik sistemi var. Bunların hepsini son teşvik sisteminde bütünleştirmiş durumdayız. Yeni yapılacak olan yatırımlarımız artık yeni teşvik sistemimizden istifade edecek. 5084 sayılı teşvik sistemimiz uygulandı. O kapsamda yatırım yapanlar uzun bir süre bundan faydalandı. Hatta normal süresi bitince hükümetimiz tarafından uzatıldı. Artık yeni teşvik sistemimiz uygulamada olduğu için iki teşvik sistemi olmaz. Biz yeni teşvik sistemimiz ile devam edeceğiz.''