İstanbul
Giriş Tarihi : 03-05-2017 12:55   Güncelleme : 03-05-2017 12:55

Sporla Hayata Bağlandılar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan (İSTKA) aldığı hibe desteği ile gerçekleştirilen @Sporla Bağlan Hayata Projesi, düzenlenen kapanış programı ve katılım belgesi dağıtım töreni ile sona erdi.

Sporla Hayata Bağlandılar!

 

Teknoloji bağımlılığına karşı gençleri spor ve sanata yönlendirmeyi amaçlayan 2015 Kasım ayında başlayan @Sporla Bağlan Hayata Projesi ile 9 branşta spor faaliyetleri düzenlendi. Proje kapsamında ayrıca İstanbul Genç Ritim Orkestrası kuruldu. Orkestraya katılan gençler düzenlenen kapanış programında gösterdikleri performansla katılımcılardan büyük alkış aldı.

Proje kapsamında 2.000 kişiye seminer ve bilgilendirme ziyaretleri, ritim atölyesi, futsal, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, okçuluk, buz hokeyi, masa tenisi ve badminton branşlarında uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen eğitimler ve sporlabaglanhayata.ibb.gov.tr portalı ile birlikte toplamda 50 bin kişiye ulaşıldı. Proje ile gençler teknoloji bağımlılığından uzaklaşmalarına katkı sağlandı. Ayrıca projede yer alan çocuk ve gençler arasında lisanslı sporcu olmayı başaranlar da oldu.

Çırpıcı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen kapanış programında çocuk ve gençler hediyeleri ile katılım belgelerini İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep ve İBB Spor Kulübü Genel Müdürü Murat Beytekin ve diğer İBB yetkililerin elinden aldı. Kapanış programında projede yer alan çocuk ve gençlerin aileleri ise projeyi hayata geçirdikleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür ettiler.