İstanbul
Giriş Tarihi : 25-11-2015 12:52   Güncelleme : 25-11-2015 12:52

"Sizler bizim başımızın tacısınız"

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçedeki okulları ziyaret etti.

Öğretmenlerle tek tek tokalaşarak Öğretmenler Günü'nü kutlayan Başkan Demircan, “Kâinatın en önemli varlığı insandır ve her şey onun için yaratılmıştır. Ama insan bu kadar donanımlı olmasına rağmen eğitime muhtaçtır. Öğretmenlikte bu anlamda insanlık kadar kutsaldır.” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, geleceğimizi inşa eden nesillerimize ışık tutan fedakâr öğretmenlerimizi unutmadı. Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile birlikte Beyoğlu'ndaki Güner Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kaptanpaşa İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret eden Başkan Demircan, öğretmenlerle tek tek tokalaşarak 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. Demircan daha sonra öğretmenlerle sohbet ederek sorunlarını dinledi. Öğretmenler de Başkan Demircan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler.

ÖZEL OLDUĞUNUZU HİSSETTİRMEK BİZİM VAZİFEMİZDİR
24 Kasım Öğretmenler Günü'nün özel bir gün olduğunu belirten Başkan Demircan, “Bu güzel gün hepiniz için kutlu olsun, sizleri tebrik ediyorum. Aslında her gün bir birimizin kıymetini bilmemiz gerekiyor ama böyle özel günlerde sizleri hatırlamak, özel olduğunuzu hissettirmek bizim vazifemizdir. Bizlerde bugün pastamızla beraber kız istemeye gider gibi sizleri selamlamaya geldik. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖĞRETMENLİK DE İNSANLIK KADAR KUTSALDIR
Demircan, kâinatın en önemli varlığının insan olduğunu ve her şeyin de insan için yaratıldığını da söyleyerek, “Ama insan bu kadar donanımlı olmasına rağmen eğitime muhtaçtır. Öğretmenlikte bu anlamda insanlık kadar kutsaldır. Öğretmenlik kolay bir iş değil, sabır isteyen bir iştir. Çünkü insanla uğraşmak kolay değildir. Sizlerde mesleğiniz icadı bu sabrı gösteriyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Her zaman var olun, daim olun. Sizler bizim başımızın tacısınız” ifadelerini kullandı.