İstanbul
Giriş Tarihi : 04-02-2013 15:59

Sivaslılar Başkan Demircan'ı ağırladı

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın hemşehri dernekleriyle ayda bir gerçekleştirdiği geleneksel buluşma bu kez Sivaslıların ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda, derneklere verdiği desteklerden dolayı Demircan’a teşekkür edildi.

Sivaslılar Başkan Demircan'ı ağırladı
Sivas Merkez İnceağa Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nde düzenlenen kahvaltılı toplantıda; çok sayıda Sivas derneğinin oluşturduğu İstanbul Sivas Dernekler Federasyonu (İSDERFED) başkan, yönetici ve üyeleri, Beyoğlu’ndaki diğer hemşehri dernek, vakıf ve federasyonlarının başkan ve temsilcileri, belediye meclis üyeleri, AK Parti ilçe teşkilatı başkan ve yöneticileri ile belediye üst düzey yöneticileri buluştu.
 
Federasyonun kuruluşundaki destek ve katkılarından dolayı “onursal başkan” ilan edilen Demircan, ağırlıklı olarak ‘Okmeydanı’nda tapu dağıtımı’ konusunda bilgi verdi. Mutlu sona çok yaklaşıldığını belirten Başkan Demircan “ Okmeydanı’nda dertlere derman olmaya çalışıyoruz. Artık tapuların dağıtımı için sayın Başbakanımızdan gün bekliyoruz.” dedi. Demircan, konu hakkında yeterli bilgisi olmayanlar için yeni toplantılar yapılabileceğini de açıkladı.
 
Anadolu’nun farklı çiçekleri...
 
İlçede yaşayanların önemli bir kısmının Anadolu’nun çeşitli yerlerinden gelen farklı çiçekler olduklarını ancak Beyoğlu’nda mezata çıktıklarını ve İstanbul jelatinine sarılınca daha güzel, daha kıymetli olduklarını vurgulayan Demircan “memleketimize değer verdiğimiz kadar yaşadığımız Beyoğlu’nu da sevmek, sahip çıkmak zorundayız. Çünkü artık Beyoğluluyuz” diye konuştu.
 
Toplantıda İnceağa Dernek Başkanı Hüseyin Polat, İSDEFED Genel Başkanı Mesut Şat, diğer hemşehri dernekleri başkanları ve AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Dindarol da kısa birer konuşma yaptılar. Sivas dernek yöneticileri destekleri için Başkana teşekkür ettiler. Geleneksel Yerel Tatlar Festivali için de teşekkürlerini sunan başkanlar “bu yıl daha güçlü, daha kalabalık gelecek ve festival alanına sığmayacağız” taahhütünde bulundular.
 
Başkana Sivasspor forması...
 
Konuşmaların tamamlanmasının ardından Başkan Demircan davetlilerin sorularını cevapladı. Program Başkan’a Sivasspor forması ile çerçevelenmiş bir fotoğrafının hediye edilmesiyle sona erdi. Kalabalık bir topluluğun katıldığı programa Sivas medyası da büyük ilgi gösterdi. Programda önümüzdeki ay yapılacak buluşmaya Antalya Akseki derneklerinin ev sahipliği yapması kararlaştırıldı.