Haber
Giriş Tarihi : 26-01-2012 21:50

Şimşek 3. köprü için güvence verdi

Maliye Bakanı Şimşek 'Kamu projeleri yapılırken dolaylı olarak garanti sağlanıyor. Uluslararası arenada bu garantinin çok açık ve net bir şekilde olması maliyetleri aşağıya çekiyor'' dedi.

Şimşek 3. köprü için güvence verdi
frm107107&cat=2"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu projelerinin yapılırken dolaylı olarak garanti sağlandığını belirterek, ''Uluslararası arenada bu garantinin çok açık ve net bir şekilde olması maliyetleri aşağıya çekiyor'' dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin 60. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Sheraton Otel'de verilen resepsiyona katılan Bakan Şimşek, gazetecilerin İstanbul'a yapılacak 3. köprüyle ilgili sorularına, Karayoları Genel Müdürlüğünün özel bir kurum haline geldiğini belirtti.

Hazine Müsteşarlığının garantisi için yasal bir çerçeve gerektiğini belirten Şimşek, kamu projelerinin yapılırken dolaylı olarak garanti sağlandığını söyledi.

''Uluslararası arenada bu garantinin çok açık ve net bir şekilde olması maliyetleri aşağıya çekiyor'' diyen Şimşek, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 3. boğaz köprüsü ile ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının bir düzenleme yapacağını bildirdi.

Şimşek, ''Sadece bu hususlar değerlendiriliyor, dedim. Bugünkü bir gazeteye söylediğimde 'bunlar yapılacak, yapıldı' demedim. Sadece 'bu hususlar da değerlendiriliyor' dedim. Bu konu yanlış anlaşılmasın, sadece değerlendirilen hususlardan bir tanesi diye söyledim. Yasa gerekir derken de özel bütçeli kurum ile Hazine Müsteşarlığı arasındaki ilişkiden dolayı söyledim'' diye konuştu.Kaynak : http://www.haber7.com/