Haber
Giriş Tarihi : 04-10-2013 11:07

Serpil Akyar Oruç: Şimdi Hayat Birilerine Yol Verecek

Hatay Reyhanlı’da çıkan olaylardan dolayı, anneler günü yalnızca karanfil dağıtarak kutlayan TDH'li kadınların hazırlamış olduğu program Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün katılımıyla coşkuya dönüştü.

Serpil Akyar Oruç: Şimdi Hayat Birilerine Yol Verecek
22 Eylül Pazar Günü Şişli Kent Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sevgi toplantısına Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, TDH İl Başkanı M.Ali Oğuş, TDH Kadın Kolu Genel Başkanı Beyhan Aydın, TDH İstanbul Kadın Kolu Başkanı Serpil Akyar Oruç, TDH İstanbul Gençlik Kolu Başkanı Umut Gezici, İl yöneticileri, TDH Beyoğlu İlçe Başkanı Ali Fındık, diğer ilçe başkanları, kadın kolu yönetimi, ilçe kadın kolu başkanları çok sayıda bayan davetli katıldı.
 
Program, Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Akyar Oruç ve Genel Kadın Kolları Başkanı Beyhan Aydın’ın konuşmalarıyla başladı. Serpil Akyar Oruç’un konuşması Başkan Sarıgül tarafından da ayakta alkışlandı. Oruç Kısaca şunları ifade etti. “Türkiye Değişim Hareketi’nin her sahnede olduğu gibi bir yönetmeni vardır. Bu yönetmen Türkiye’nin iyiliğine, güzelliğine rol verir. Kötülerine, çirkinliklerine ise yol verir. Bu yönetmenin adı da Mustafa Sarıgül'dür” dedi.
 
“7 ay 9 gün kadar bir vaktimiz kaldı...”
Salonu dolduran binlerce TDH’li kadının sık sık “ Çare Sarıgül” sloganı atarak alkışladığı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, konuşmasında şunları söyledi; “Biz amacımıza ulaşıyoruz, Bizim 7 ay 9 gün kadar bir vaktimiz kaldı. Bunun için de bir amacımız var. Eğer bunun sonucunda istediğimiz amaca ulaşamazsak, bu kimsenin değil bizim suçumuz olur” dedi.
 
“Onlara gelin Sarıgül’de birleşelim...”
“Bu süreçte sizden istediğim, sakın ola ki, kimseye hava atmayın. Herkesle tek tek, sabırlı bir şekilde konuşun, onları ikna etmeye çalışın” diyen Sarıgül, TDH’li kadınlara tavsiyelerde de bulundu. Sarıgül sözlerine şöyle devam etti. “Her birinizden isteğim, yani biriniz dört kişiyle konuşup ve bunlardan en az birini ikna ediniz. Onlara gelin Sarıgül’de birleşelim. Senin genelin kendi partin olabilir, fakat yerel seçim tercihin Sarıgül olmalıdır deyiniz. Tabi bu arada sakın ola ki, neden o parti, neden bu parti diyerek onların seçimleri hakkında konuşmayınız” dedi.


 
İl Kadın kolları başkanımızın konuşmasında söylediği söz çok hoşuma gitti diyen Sarıgül, “hayat kimine rol verir, kimine de yol verir” şimdi hayat, birilerine yol verecektir dedi.
 
“Sizden ricam, lütfen kimseyi dışlamayın...”
Ben her zaman her yerde TDH kadınlarıyla gurur duymuşumdur. Bizim için önce kadın, benim için önce kadınlar, diyen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sözlerini şöyle sürdürdü.  “Sizden ricam, lütfen kimseyi dışlamayın. Dil, din, ırk ayrımı yapmayın. Bizim için herkes bir. Bizde ayrım olmaz. Başı açığı da başı kapalısı da bir. Bizim için hiçbir farkı yok. Çünkü bizim ötekimiz yok. Bize; siz Atatürkçü değilsiniz diyorlar ya, hayır biz Atatürkçüyüz. Mustafa Kemal ve arkadaşları olmasaydı biz yoktuk, ha olsaydık bile bir Irak, İran, Suriye Pakistan, Mısır, Afganistan gibi olurduk. Bugün böyle burada olamazdık. Bugünden itibaren sizden ricam negatifliği bir kenara bırakıp pozitif düşünmenizi ve insanlara bu şekilde yaklaşımınızı istiyorum. Kimseyle kavga etmeyin kimseyle çatışmayın kimsenin tercih ettiği partiyi eleştirmeyin. Sabırlı ve ikna edici bir şekilde kendinizi ve TDH’ni anlamalarını sağlayınız. İnsanlar bizi örnek çalışmalarımızla tanıdığı gibi devam etmeli ve öyle bilmeli. Sevgi kazanmalı.”
 
“Yapılan çoğu anketlerde bizler üst sıralarda çıkıyoruz...”
Sarıgül, Başbakan diyor ya “ henüz yüz de ellisi evden çıkmadı”  peki bu şekil konuşması doğru mu? yani insanları kışkırtması birbirine düşürmesi doğru mu? ya bu yüzde ellinin gençleri karşı karşıya gelirse ne olur? Allah korusun... diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı.  “İşte biz bunu istemiyoruz. Biz bölünme değil birleşme yanlısıyız, vatandaşlar arasında bölünmeye karşıyız. İnşallah her şey düzelecek. Yapılan çoğu anketlerde bizler üst sıralarda çıkıyoruz, bu sizlerin bu bizlerin başarısıdır. Artık birilerinin gitme vakti geldi, nereden geldilerse oradan gidecekler. Değişim kadınları, muhteşemsiniz, haliniz tavrınız, çalışmalarınız mükemmel, sizlerle gurur duyuyorum. Ve sizi hep böyle görmek istiyorum” diye konuştu.
 
Programda TDH’li kadınlar Neşe Karaböcek ve Semiha Yankı'ın şarkılarıyla doyasıyla eğlendiler..