İstanbul
Giriş Tarihi : 23-06-2016 15:04   Güncelleme : 23-06-2016 15:45

SEOGU LEE’DEN İLK PLAĞIMI ALACAĞIM

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan geçtiğimiz günlerde Firuzağa'da meydana gelen olayın ardından dükkânını kapatan Koreli esnaf Seogu Lee ile bir araya geldi.

SEOGU LEE’DEN İLK PLAĞIMI ALACAĞIM

 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan geçtiğimiz günlerde Firuzağa'da meydana gelen olayın ardından dükkânını kapatan Koreli esnaf Seogu Lee ile bir araya geldi. Plakçı dükkanının yakında tekrardan açılacağını belirten Başkan Demircan, “Bugüne kadar alışveriş yapmamıştım. İlk plağımı açıldığında alacağım” dedi.

 

Geçtiğimiz günlerde Firuzağa'da meydana gelen olayın ardından dükkânını kapatan Velvet Indieground'un işletmecisi Koreli esnaf Seogu Lee, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret etti. Başkan Demircan’la makamında görüşen Lee, yaşanan olayların Müslümanlarla ve İslam’la bir alakası olmadığını belirterek, hadsizlik ve çirkinliğin olayı yapanlara ait olduğunu söyledi. Başkan Demircan da Seogu Lee’ye sağduyulu açıklamalarından dolayı teşekkür etti.

 

OLAYIN İSLAM’LA BİR ALAKASI YOK

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Demircan, Seogu Lee’yu olay günü aradığını ancak görüşemediklerini belirterek, “Dün belediyede buluştuk. Sağduyulu açıklamaları için teşekkür ettim. Uğradığı saldırı dolayısıyla üzüntülerimi ilettim. Yaptığı etkinliğin; sokağı kapatabileceğini ve tatsız olaylara sebep olabileceğini hesaplayamamış. Böyle bir saldırının içinde kalmaktan üzgün. Kendisine yapılan çirkinlik dolayısıyla Müslümanları ve İslam’ı suçlamıyor. Hadsizlik ve çirkinliğin olayı yapanlara ait olduğunu ifade ediyor.” dedi.

 

İLK PLAĞIMI AÇILDIĞINDA ALACAĞIM

Başkan Demircan olayı gerçekleştirenleri kınadığını da belirterek, “Bu olayı bahane ederek, ülkede yeni bir yangın çıkarmaya çalışanları, yalan yanlış bilgilerle ülkemizin itibarıyla oynayanları milletin vicdanına havale ediyorum. Sokaklarımızda sebebi ne olursa olsun kavga istemiyoruz. Sokaklarımızdaki tartışmaların büyütülerek, başka kavgalara alet edilmesini istemiyoruz. Olay sonrasında Seogu Lee’nin gösterdiği sağduyu, herkese lazım. Birlikte yaşıyoruz, aynı gemideyiz. Plakçı dükkanı yakında açılacak. Bugüne kadar alışveriş yapmamıştım. İlk plağımı açıldığında alacağım.”ifadelerini kullandı.