Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 15-03-2014 09:23

Sarı Virüs içinize işleyecek

Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” / “Yellow Virus”, 13 – 24 Mart 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak. Çıkış noktasını farklı kültürlerde sarı renge yüklenen anlamların oluşturduğu sergiye toplam 48 sanatçı katılıyor

Sarı Virüs içinize işleyecek
31.12.2013, İstanbul
Dimitris Vogdanis Danis, Harris Louvros & Özlem Haliloğlu tarafından kurulan Hardan Art Team’in yeni sanat projesi “Sarı Virüs” / “Yellow Virus”, 13 – 24 Mart 2014 tarihleri arasında Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Toplam 48 sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen serginin çıkış noktasını farklı kültürlerde sarı renge yüklenen anlamlar ve semboller oluşturuyor.

Farklı kültürlerde bambaşka anlamlar taşıyan sarı renk antik çağlarda tanrısal gücü, ışık ve güneşi sembolize ediyorken artık günümüzde polisiye olay mahaline çekilen bant, ya da trafik ikaz ışığı olarak kullanılıyor.

Serginin temasına göre ise Sarı Virüs içinde karşıt kavramları barındırıyor. İyi ve kötü, güzel ve çirkin, gerçek ya da ütopya, yararlı ya da zararlı (VİRÜS – ANTİVİRÜS) gibi kavramları içeren Sarı Virüs’te tüm sanatçılar sarı rengin kendi algılarının yansıması olarak ortaya çıkardıkları eserleri sergiliyor.

Hardan Art Team Hakkında:
Hardan Sanat Ekibi görsel sanatçı / kostüm tasarımcısı Dimitris Vogdanis ve fotoğrafçı / sanatçı Harris Louvros tarafından 2008 yılında kuruldu. 2011 yılında tanınmış Türk ressam / sanatçı Özlem Haliloğlu da ekibe katıldı.

Hardan Art Team çeşitli temalarda çağdaş ve güncel sergler düzenlemektedir. Sanat ekibi sergilerin yanı sıra ünlü sanatçılara ithafen enstallasyonlar ve sanat workshopları da düzenlemekte ve başka sanat gruplarının projelerine de katılmaktadır.

Hardan Art Team, Türk ve Yunan sanatçılardan oluşan toplam 120 kişilik bir katılımla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında İstanbul’da üç büyük sergi düzenlemiştir. Sergiler sanatseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştır.

Hardan Art Team sanatı, kültürü yaymak ve güncel konularda kamu bilincini uyandırmak için araç olarak kullanan, kar amacı gütmeyen bir işbirliğidir.

Sergiye katılan sanatçılar :
ABDULKERİM BOZAN, ADNAN DOĞAN, AHMET ÖZOL, ALİ USLU, ARZU BİREN, AYŞE HİNNERKOPF, AYŞE MESUDE KUMBASAR, BELMA DEMİR AKDAĞ, CEYLAN MUTLU, DENİZ TORAMAN, EMEL ALTUĞ, EMİNE ALIŞIK, ESİN MUMCU, F. GÜLGÜN ENGİN, FEYZA ZEYBEK, FÜSUN UZUNOĞLU, GÜNSELİ YETKİN, GÜNSU SARAÇOĞLU ,HARİKA ÖREN, İOANNİS ALEXİADİS, MERTER SELÇUK, MURAT BERKÖZ, NEKSAV SANAT GRUBU, NİHAL GÜRES, NURSEL SÖKMEN BAYRAM ,OSMAN BATUR, ÖZLEM GÜRSOY,ÖZLEM HALİLOĞLU, PATROULA CHRONOPOULOU, PERİHAN SADIKOĞLU, PESENT DOĞAN, RENA FİLİ, REZZAN YAZICI, RÜVEYDA TERKEŞLİOĞLU, SELDA DEMİREL, SELMA AŞIK, SEMA ÇETİN ,SEMRA GÖNÜL, SERDAR YÖRÜK, SEREN ŞARAPÇIOĞLU, SİNAN BEŞE, ŞEBNEM AYTEKİN, ŞEHMUS ATASEVER, TÜLİN ATABAY, VESİLE AYKAÇ, YASEMİN YENİGÜL, YEŞİM İNCE, YÜKSEL KENAROĞLU.

Yer: Beyoğlu Belediyesi Cihangir Sanat Galerisi
Cihangir Caddesi, İspark Kat Otoparkı, No:19, 1. Kat, Cihangir-İstanbul
Tel: (0212) 244 94 99