Haber
Giriş Tarihi : 22-03-2013 17:04

Sakarya 25 bin kişilik yeni stadyuma kavuşuyor

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, "Bu stadyum, 25 bin kapasiteli ve son derece modern olacak. Sakarya'ya yakışır bir stadyum olacak" dedi.

Sakarya 25 bin kişilik yeni stadyuma kavuşuyor
Başbakan Erdoğan'ın Sakarya ziyaretinde 3 söz verdiğini anımsatan Üstün, ''Bunlardan ilki Bölge Adliyesi'nin Sakarya'da kurulmasıdır. Bunun için de binanın projesi yapılıyor. Bina tamamlanacak ve mahkeme hizmete girecek. İkincisi de Sakarya Nehri kenarında Sakarya Park Rekreasyon Alanı'nın yapılacağıydı. Bunun için de 124 dönümlük alanın ihalesi yapıldı ve çalışmalara başlandı'' şeklinde konuştu.

Üstün, sözlerini şöyle tamamladı:

''Başbakanımızın son sözü Sakarya'da yeni bir stadyum yapılmasıydı. Bu söz de yerine getiriliyor, 25 bin kapasiteli yeni stadyumun ihalesi 30 Nisan Salı günü yapılacak. Dolayısıyla Başbakanımız, sözlerini tutmuş oluyor. Bu stadyum, 25 bin kapasiteli ve son derece modern olacak. Sakarya'ya yakışır bir stadyum olacak. Güneşler ve Erenler arasındaki bir mevkide yapılacak. Vatandaşlarımız, yürüme mesafesiyle stadyuma gidebilecek.

Stadyumun karşısında da Sakarya Nehri Rekreasyon alanı olacak. Burada da insanlarımız rahat nefes alacak. Dolayısıyla Sakarya açısından çok önemli bir gelişme. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Başbakanımızın verdiği sözlerin yerine gelmesinden dolayı son derece mutluyum.''