Kültür&Etkinlik
Giriş Tarihi : 16-02-2016 13:03   Güncelleme : 16-02-2016 13:03

Sağlıklı nesiller Beyoğlu'nda yetişiyor

Beyoğlu Belediyesi’nin sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirdiği yaz ve kış spor okulları, her yıl aralıksız olarak öğrencileri sporla buluşturmaya devam ediyor. Proje kapsamında Yaz Spor Okullarında 2 bin 500 öğrenci, Kış Spor Okullarında ise, 10 bin öğrenci her yıl aralıksız olarak spor eğitimi alıyor.

Sağlıklı nesiller Beyoğlu'nda yetişiyor


Beyoğlu Belediyesi hayata geçirdiği Yaz ve Kış Spor Okulları ile çocukların hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. Her yıl yüzbinlerce öğrencinin bir araya geldiği spor organizasyonunda 10 farklı alanda eğitim veriliyor. Sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Yaz Spor Okullarında 2 bin 500 öğrenci, Kış Spor Okullarında ise, 10 bin öğrenci her yıl aralıksız olarak spor yapmanın tadını çıkarıyor.
 
HEM ZİHİNSEL HEM DE BEDENSEL OLARAK GELİŞİYORLAR

7 – 14 yaş aralığındaki çocuklara sporu sevdirmek, bedensel ve zihinsel gelişimlerine destek olmak için açılan Yaz Spor Okulları’nda, yelken, futbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşlarının yanı sıra atletizm, masa tenisi, savunma sporları ve okçuluk dersleri de veriliyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın çocuklara hediyesi olan Yaz Spor Okulları tamamen ücretsiz olup tüm aktiviteler uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor.
 
10 SPOR DALINDAN İSTEDİKLERİNİ SEÇEBİLİYORLAR

Çocukları ve gençleri her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutarak, sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında öğrenciler, Beyoğlu Belediyesi’nin Semt Konakları ve Spor Tesislerindeki Kış Spor Okulları’nda 10 farklı spor dalından en sevdiğini seçebiliyorlar. Öğrencilerin tercih edebileceği spor dalları arasında futbol, basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi, okçuluk, yüzme, jimnastik, savunma sporları ve yelken bulunuyor.