İstanbul
Giriş Tarihi : 15-02-2014 03:44

REMZİ AYDIN; HEDEFE ULAŞACAĞIMIZI BİLİYORDUK

AK Parti Eyüp Belediye Başkan adayı Av. Remzi Aydın; “Siyasi yaşamımız, kişiliğimiz, sivil toplum kuruluşları ile ilgili çalışmalarımız, teşkilatın her kademesinde yapmış olduğumuz görevlerden dolayı aslında bu anlamda hedefe ulaşacağımızı biliyorduk.” dedi.

REMZİ AYDIN; HEDEFE ULAŞACAĞIMIZI BİLİYORDUK
Giresun Federasyonunun organizasyonuyla, “Bilgelik Akademisi” toplantısına katılan, AK Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Av. Remzi Aydın İstanbul’daki hemşehrileri ile bir araya geldi. AK Parti Giresun Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Yılmaz Can’ın da katıldığı toplantıda konuşan Aydın; “Eyüp, eski bir yerleşim yeri olduğu için son 50 yılda sanayinin gelişmesine bağlı olarak çarpık yapılaşma var. Bu bağlamda kentsel dönüşüme olanak veren yasadan faydalanarak hem tarihi dokuyu ve kimliği korumak hem de modern ve daha yaşanılabilir sağlıklı mekanlar yapmak istiyoruz.” dedi.
 
DOĞMA BÜYÜME EYÜP'LÜYÜM, EYÜP'TE YAŞIYORUM
Giresun Federasyonunda sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin katıldığı toplantıda hemşehrileriyle bir araya gelen Eyüp Belediye Başkan adayı Av. Remzi Aydın, içinizden biriyim. Gerçekten hemşerilik kültürünü, Giresun’u yaşayan, yaşatan bir kardeşinizim diyerek yaptığı konuşmasında şunları ifade etti. “Bir ayağım Dereli, bir ayağım Espiye, çocukluğumun ve gençliğimin önemli kısımları hep köyde geçmiştir. Giresun kültürünü gayet iyi yaşarım ve bilirim. Doğma büyüme Eyüp'lüyüm, Eyüp'te yaşıyorum. 10 yıldır AK Partide siyaset yapıyorum ve Eyüp'ten il genel meclis üyesiyim. Bugüne kadar çok çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yaptım. En sonda Hasan Başkan ile beraber Giresun Federasyonunda yönetim Kurulu üyesi  olarak görev yapmaktayım.

BİZ BU SONUÇTAN EMİNDİK, HEDEFE ULAŞACAĞIMIZI UMUYORDUK
Aday adaylığı sürecinin çok zorlu bir süreç olarak değerlendiren Aydın, “Samimi olarak kanaatimi belirtmem gerekirse arkadaşlarımda şahittir, biz bu sonuçtan emindik. Siyasi yaşamımız, kişiliğimiz, sivil toplum kuruluşları ile ilgili çalışmalarımız, teşkilatın her kademesinde yapmış olduğumuz görevlerden dolayı aslında bu anlamda hedefe ulaşacağımızı umuyorduk. Aday olarak belirlenmemizde önemli faktörlerden bir tanesi Giresunlu olmamız. Eyüp’teki demografik yapımızın buna uygun olmasıydı.” dedi.

MEDENİYETİMİZİN KALBİ İSTANBUL İSE, İSTANBUL’UN KALBİ EYÜP’TÜR
30 Mart Yerel Seçimleri’nin yüksek oranla alınması gerektiğini de belirten Av. Remzi Aydın, “Bu seçimler sadece belediye başkanlığı seçimi değil, esasında memleketimizin ve milletimizin geçtiği süreçlerin belki daha stabil hale getirilmesi, geleceğimizin ve çocuklarımızın daha aydınlık yarınlara ulaşması anlamında önemli bir kırılma noktasıdır. Dolayısıyla milletimizin güven verici bir hissiyata kapılması için bu seçimlerin yüksek oranla alınması gerekir. Eyüp’te bu neticeye ulaşılması için sizlere çok işler düşüyor. Giresun, Ordu, Samsun ve diğer tüm civar komşularımızla topyekün hareket halinde olarak çıtayı yükseltmek durumundayız. Eyüp, medeniyetimizin en önemli ayaklarından bir tanesi. Medeniyetimizin kalbi İstanbul ise, İstanbul’un kalbi Eyüp’tür” dedi.

İNANÇ TURİZMİNİ VE HİZMET SEKTÖRÜNÜN YAYILMASIYLA ALAKALI ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK
Önümüzdeki süreçte hem tarihi dokuyu ve kimliği korumak hem de modern ve daha yaşanılabilir sağlıklı mekanlar yapmak adına kentsel dönüşüm çalışmalarına ağırlık vermeyi düşündüklerini söyleyen AK Parti Eyüp Belediye Başkan Adayı Av. Remzi Aydın, “Eyüp'ün manevi iklimine uygun bir fonksiyon geliştirmeyi düşünüyoruz. Bu anlamda inanç turizmini ve hizmet sektörünün yayılmasıyla alakalı çalışmalarımız olacak. Ayrıca Eyüp'ün mevcut durumunda medeniyet değerlerinin, pratik hayatımıza etkileriyle ilgili bir perspektifimiz olacak. Eyüp, eski bir yerleşim yeri olduğu için son 50 yılda sanayinin gelişmesine bağlı olarak çarpık yapılaşma var. Bu bağlamda kentsel dönüşüme olanak veren yasadan faydalanarak hem tarihi dokuyu ve kimliği korumak hem de modern ve daha yaşanılabilir sağlıklı mekanlar yapmak istiyoruz. Temel projelerimizin konseptini bu iki çerçeve oluşturacak” diye konuştu.

BOĞAZİÇİ GÜNDEM GAZETESİ
www.bogazicigundem.com