Haber
Giriş Tarihi : 27-01-2021 00:20   Güncelleme : 27-01-2021 00:20

Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’den Tanrıkulu’na Tokat Gibi Cevap

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun “Diyarbakır kayyumunun yasal olsa da etik ve ahlaki olmayan maaş-dışarıdan getirilen çalışanlar konusunda yaptığı haberden dolayı tebrik etmemiz gerekiyor” sözlerine, Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’den tokat gibi cevap geldi Bingöl, “Sayın Tanrıkulu Diyarbakırlısınız, İstanbul milletvekilisiniz, etik anlayışınıza göre ithal misiniz, ihraç mısınız? CHP idaresindeki belediyelerde, aynı kadroların sayısı ve özlük hakları nelerdir?”

Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’den Tanrıkulu’na Tokat Gibi Cevap

Diyarbakır’daki

Güzel Gelişmelerden Rahatsız Oldular

 

Prof. Dr. Yılmaz Bingöl’den Tanrıkulu’na Tokat Gibi Cevap

 

 

Yüzlerce yatırım ve hizmetle Diyarbakır’ın çehresinin değişmesini hazmedemeyen terör örgütü, yandaşları ve bu gelişmelerden menfaatleri zedelenenler; Diyarbakır’daki güzel gelişmelerde emeği olanları hedef tahtasına oturttular.

 

HAZMEDEMİYORLAR

Son 5 yılda teröre karşı verilen mücadele meyvelerini vermeye başladı. Diyarbakır’a huzur geldi. Son bir yılda, şehrin çehresi değişmeye başladı.

Terör tehdidiyle kapanmış olan Lice Mermer Fabrikaları açıldı.

Diyarbakır Surlarında, tarihin en büyük restorasyonu başladı.

Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa’dan oluşan Mezopotamya’nın altın üçgeni turizm destinasyonu için turlar başladı.

Zerzevan kalesi ve Mitras tapınağı National Geografik dahil olmak üzere turizm otoritelerinin ilgi odağı oldu.

2020 yılında Diyarbakır, tarihinin en büyük yatırımlarını aldı. Bu kapsamda 241 yatırım teşvik belgesi düzenlendi. İş dünyası Diyarbakır’a 1.81 milyar lira sabit yatırım yaptı. Bu yatırımlar için 16000 istihdam taahhüdünde bulunuldu.

Diyarbakır çağrı merkezleri ve e-ticaret için en önemli merkezlerden birine dönüştü. 2020 yılında kapanan her şirkete karşı, şehirde 9 yeni şirket açıldı.

Silvan Barajı Dolgu inşaatı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle tamamlandı. Aynı törenle Ergani Barajı, Başlar Barajı ve Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi hizmete alındı.

21 Ocak günü 21de Buluşalım Hashtag’i ile Diyarbakır Türkiye’nin gündemini belirledi. Diyarbakır’a yapılan en büyük davet gerçekleşti…

 

İTHAL Mİ, İHRAÇ MISIN?

Yüzlerce yatırım ve hizmetle Diyarbakır’ın çehresinin değişmesini hazmedemeyen terör örgütü, yandaşları ve bu gelişmelerden menfaatleri zedelenenler; sahibi belli olmayan hesaplar, örgüt gazeteleri, haksız menfaat odaklarının yayın organları üzerinden asılsız haberlerle Diyarbakır’daki bu gelişmelerde emeği olanları hedef tahtasına oturttular.

Son yaptıkları asılsız haberlerle, belediyede göreve başlayan üst düzey yöneticileri, memleketleri üzerinden yargılayan, yanlış rakamlarla kamuoyunu yanıltan odaklar, CHP İstanbul Milletvekili, Diyarbakırlı Sezgin Tanrıkulu’nu da aralarına kattılar.

Sezgin Tanrıkulu, Sosyal medyada kendisiyle yapılan röportajdan sonra haberi yapan gazeteyi; “Diyarbakır kayyumunun yasal olsa da etik ve ahlaki olmayan maaş-dışarıdan getirilen çalışanlar konusunda yaptığı haberden dolayı tebrik etmemiz gerekiyor” diyerek, kara propagandanın gönüllü destekçisi oldu.

 

 

Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamaları ve yorumuna, aynı zamanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Danışmanı olan Prof. Dr. Yılmaz Bingöl twitter’dan cevap verdi. Bingöllü olan ve Diyarbakır’daki görevi nedeniyle Sezgin Tanrıkulu tarafından ithal olarak tanımlanan Bingöl; “Sayın Tanrıkulu Diyarbakırlısınız, İstanbul milletvekilisiniz, etik anlayışınıza göre ithal misiniz, ihraç mısınız? CHP idaresindeki belediyelerde, aynı kadroların sayısı ve özlük hakları nelerdir? Açıklar mısınız, kıyaslar mısınız? Hadi Buyurun.” dedi.