Teknoloji
Giriş Tarihi : 03-12-2021 10:39   Güncelleme : 03-12-2021 10:39

Pokémon Go artık iPhone'larda çok daha sorunsuz çalışıyor

Niantic, oyunun iPhone'larda daha yumuşak kare hızlarında çalışmasını sağlayan Pokémon Go için bir güncelleme yayınladı. Bu özellik varsayılan olarak kapalıdır ancak "gelişmiş ayarlar"da bulunabilir.

Pokémon Go artık iPhone'larda çok daha sorunsuz çalışıyor

iOS için Pokémon Go'ya yapılan yeni bir güncelleme, oyunu daha yüksek kare hızlarında çalıştırmanıza olanak tanır. 1.191.0' sürümüyle, uygulamanın "gelişmiş ayarlar" bölümü artık "Daha yüksek FPS için cihazınızın yerel yenileme hızının kilidini açın" yazan bir seçenek içeriyor.

Bunu iPhone 13 Pro'mda denedim. ve büyük bir fark yaratıyor. Pokémon Go elbette görsel olarak en karmaşık oyun değil, ancak çok fazla kaydırma ve kamera hareketi var ve parmağınızla bir pokéball atışı yaparken daha yumuşak dokunma tepkisi çok daha iyi hissettiriyor.

Özelliğin oyunun menüsünde şu şekilde göründüğü:

Niantic büyük bir başarı elde etmiyor. özelliğin dışında anlaşma; varsayılan olarak kapalıdır ve "çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmelerinden" belirsiz bir şekilde bahsetmenin ötesinde, 1.191.0 sürümünün sürüm notlarında bahsedilmez. Pokémon Go'nun bu konuda zaten oldukça ağır bir uygulama olduğu göz önüne alındığında, tüm kullanıcılar için etkinleştirilmesi pil ömrü hakkında şikayetlere neden olabilir. Ancak bu sizi endişelendirmiyorsa seçeneği denemeye değer.