İstanbul
Giriş Tarihi : 11-08-2015 13:51

Periscope’la kefken kampı'nda çocukları selamladı

BEYOĞLU-Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda bir haftalık eğitimlerinin ardından tüm hünerlerini sergileyen çocuklar, ailelerine muhteşem bir gece yaşattılar.Geceye Amerika’da olan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Periscopecanlı yayını ile bağlanarak, “Bu gün Kefken’de olamadığım için üzgünüm ama kalbim sizinle,” dedi.

Periscope’la kefken kampı'nda çocukları selamladı

Beyoğlu Belediyesi’nin 12 yıldır devam eden Kefken Çevre ve Yaz Kampıyeni misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 60 bine yakın öğrenciyi misafir edeKefken kampı, bu haftada 300 öğrenciyi ağırladı. Kefken’de ilk defa ailesinden uzakta kamp hayatıyla tanışan çocuklar, aldıkları bir haftalık eğitimlerin ardından, öğrendiklerinidüzenlenen veda gecesiyle İstanbul’dan gelen ailelerine sergilediler.

ÇOCUKLAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Resim, müzik, tiyatro, satranç, futbol, basketbol, voleybol gibi pek çok branşta kendi tercihleri doğrultusunda eğitim alan minikler bunun yanı sıra “Değerler Eğitimi” dersiyle de vatanseverlik, kardeşlik, birliktelik konularında uzman öğretmenler tarafından eğitildi. Derslerden arta kalan zamanda yüzmeden spora, sevilen çocuk filmlerinden tiyatro gösterilerine kadar pek çok faaliyette eğlenceli zaman geçiren çocuklar bir anlamda yaz tatilinin tadını çıkardı. Unutulmaz anılarla geçen bir haftanın ardından veda gecesinde sahneye çıkan minikler aldıkları eğitimin hakkını verdi; izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

BAŞKAN AMERİKA’DAN PERİSCOPE İLE KEFKEN’E BAĞLANDI

Ailelerinin önünde tüm hünerlerini sergileyen çocuklar dans gösterileri, tiyatro oyunu, şarkılarla izleyenlere unutulmaz bir gece yaşatırken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’da çocukları yalnız bırakmayarak Amerika’dan Periscope yayınıyla Kefken’e bağlandı. Başkan Demircan’ın Periscope sürprizi ile şaşkına dönen çocuklar uzun süre alkışladı. Tüm çocukları ve aileleri selamlayan Başkan Demircan, “Bu gün Kefken’de olamadığım için üzgünüm ama kalbim sizinle. Yurtdışına çıkmak zorunda kaldım o yüzden gelemedim ama, haftaya oradayım. Kefken, çocuklarımız ve gençlerimiz için çok önemli. Bütün yavrularımızı, gençlerimizi gözlerinden öpüyorum,” dedi.