Yaşam
Giriş Tarihi : 12-10-2015 08:09   Güncelleme : 12-10-2015 08:35

Patlamanın sembolü olan fotoğrafın hikayesi

Ankara'da 95 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında, olaydan hemen sonra ortaya çıkan fotoğrafların tamamı ayrı bir dramı anlatıyor.

Patlamanın sembolü olan fotoğrafın hikayesi

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen ve 52 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda, Döne Kuvvet'in feryadı yürekleri dağlamış, terör saldırısında yaşanan trajedinin sembol fotoğrafı olmuştu.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN KANLI SALDIRISI

Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısı ise dün Ankara'da tren garının olduğu alanda meydana geldi. 95 insanımızın hayatını kaybettiği alçak saldırıda 500'e yakın kişi de yaralandı.

ANNE BABA KIL PAYI KURTULDU

Dünkü saldırının da tıpkı Reyhanlı'da Döne Kuvvet'in feryat ederken çekilen fotoğrafı gibi sembol bir fotoğrafı ortaya çıktı. İzzettin Çevik ile Hatice Çevik isimli karı koca, saldırıdan kıl payı kurtuldu.

Üzerlerinde kan lekeleri varken, yaralı bir şekilde İzzettin Çevik'in eşi Hatice Çevik'e sarıldığı fotoğraf, dünkü patlamanın dehşetini gözler önüne serer nitelikte oldu.

KIZLARI BAŞAK KURTULAMADI

Çevik çiftinin, olay sırasında yine aynı miting alanında olan kızları Başak Sidar Çevik ise, hain terör saldırısında hayatını kaybedenlerden biri oldu. Çevik, 20 yaşında bir inşaat mühendisliği öğrencisiydi.