Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 01:23   Güncelleme : 06-10-2021 01:23

Ozy Media, çoğumuzun varlığını öğrendikten sadece bir hafta sonra kapanıyor

Sekiz yaşındaki medya kuruluşu Ozy Media, şirketin iddia ettiği gibi olmadığını öne süren bir dizi New York Times raporunun başlamasından bir haftadan kısa bir süre sonra kapanıyor. Bir olayda, COO'su yeni yatırımcıları çekmek için bir YouTube yöneticisi gibi davrandı, yakalandı ve işini sürdürdü.

Ozy Media, çoğumuzun varlığını öğrendikten sadece bir hafta sonra kapanıyor

Medya köşe yazarı Ben Smith'in altı gün ve beş New York Times raporunda, Ozy Media büyük ölçüde bilinmeyen bir içerik üreticisinden kapılarını kapatmaya geçti. Sekiz yaşındaki medya kuruluşu çoğu kişi tarafından tanınmaz haldeydi. Bazı tanınmış gazeteciler, CEO Carlos Watson'ın programına katılan yüksek profilli konuklar veya zaman zaman Ozyfest etkinliğinin reklamlarıyla dolup taşan NYC metro sürücüleri gibi bir kadroya rağmen anonim olarak faaliyet gösteriyordu.

Ozy Media bunu kabul etti. COO'su ve kurucu ortağı, bir konferans görüşmesinde bir YouTube yöneticisi gibi davrandı.

Twitter'da çok fazla muhabiri takip etmiyorsanız, duymamış olabilirsiniz, ancak geçen hafta sonu New York Times'ın ilk raporu Ozy Media hakkında iki şok edici şeyi ortaya çıkardı. Birincisi, bu kurucu ortak ve COO Samir Rao, Goldman Sachs bankacılarıyla potansiyel 40 milyon dolarlık bir yatırım hakkında bir konferans görüşmesi yaptı ve Ozy Media'nın video kanalının erdemlerini öven bir YouTube yöneticisinin kimliğine büründü. İkincisi, aldatma ortaya çıktıktan sonra, Ozy Media liderliği bunu bir akıl sağlığı sorununa bağladı ve Rao'nun yönetici pozisyonunda kalmasına izin verdi.

Ertesi gün, Carlos Watson tweet attı: " hit-job” ve Ben Smith'in şirket hakkında rapor veremeyecek kadar çelişkili olduğunu düşünmek için nedenlere dikkat çekti.

Ama biz güçlüyüz ve yılmadık. Yeni, taze ve değerli bir şey inşa etmek zayıflar için değildir. İşte ekibimize gönderdiğim şey. pic.twitter.com/qcH4m9zqM2— Carlos Watson (@carloswatson) 27 Eylül 2021

Önümüzdeki birkaç gün içinde, Ozy Media ve Watson tarafından anlatılan hikayelerin çoğu çözülmeye başladı.

Bu, erişimi ve trafiğiyle ilgili hemen hemen her türlü iddiayı (25 milyon haber bülteni abonesine sahip olduğunu iddia eden bir sitenin daha iyi bilinmesi gerekir) ve Rep. Alexandria Ocasio gibi kamuya mal olmuş kişiler hakkında rapor verdiği iddialarını içerir. -Cortez (D-NY) diğer satış noktalarından önce. Bu iddialar, Axios'taki bu makale gibi haberlerde yankılanırken, Nieman Lab muhabiri Joshua Benton araştırdı ve Ozy'nin bahsettiği vakalarda bile, kapsamın, konuların ana akım yayınlarda kapsamlı bir şekilde ele alınmasından aylar veya yıllar sonra geldiğini buldu.

The Ozy Mission -Watson, CNBC'de gazetecilere verdiği demeçte, festivalinin adıyla ilgili bir anlaşmazlığın ardından Ozzy ve Sharon Osbourne'un siteye yatırım yapmaya başladığını söyledi.Ağın bir sözcüsü New York Times'a A&E'nin kayıt başlamadan önce gösteriye hayır dediğini söyledi. Ozy Media'nın dergi tarzı bir reklamı New York Times'ta, Dateline'ın Watson'dan “Televizyondaki en iyi röportajcı” olarak bahseden bir ifadeyle geçtiği büyük bir sloganla yayınlandı. Bu tweet'in işaret ettiği gibi, reklam bu kelimelerin Dateline'da Ozy COO'su Samir Rao'dan bir alıntı olarak göründüğünden bahsetmiyor.

Son birkaç gün içinde, eski BBC gazetecisi Katty Kay herkesin önünde istifa etti, reklamcılar koştu NBA Dünya Şampiyonu Milwaukee Bucks'ın sahibi olan başkanı Marc Lasry, görevi devraldıktan sadece üç hafta sonra istifa etti. Bu sabah Watson, Ulusal Halk Radyosu yönetim kurulundan istifa etti. Sonra, bu öğleden sonra, Ozy'nin tamamen kapatıldığı haberi geldi.

Haberler: Ozy kapanıyor. İşte Ozy yönetim kurulundan yapılan açıklama pic.twitter.com/syOURTtKBD

- Ben Smith (@benyt) 1 Ekim 2021
.