İstanbul
Giriş Tarihi : 18-05-2017 09:19   Güncelleme : 18-05-2017 11:06

Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Sahne Performanslarıyla Büyüledi

Beyoğlu’nda Özel Eğitim Sınıflarında okuyan öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Beyoğlu Özel Eğitim Şenliği’ne katılan Başkan Demircan, “Bir toplumun geleceği, zenginliği ve refahı; yavrularında, gençlerinde, çocuklarındadır. Onları ne kadar iyi hayata hazırlarsak, ne kadar problemsiz kılarsak o kadar güçlüyüz, o kadar geleceğe ümitle bakıyoruz demektir” dedi.

Özel Eğitim Sınıfı Öğrencileri Sahne Performanslarıyla Büyüledi

Beyoğlu’nda muhteşem bir şenliğe daha imza atıldı. Beyoğlu Belediyesi, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ‘Beyoğlu Özel Eğitim Şenliği’ düzenledi. Hasköy Sahil’de gerçekleştirilen etkinlikte, Beyoğlu’ndaki 12 okulun Özel Eğitim Sınıflarında eğitim gören çocuklar hünerlerini sergiledi. Çocukların engel tanımayan bir birinden güzel gösterileriyle renk kattığı Şenliğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı’nın yanı sıra Özel Eğitim Sınıflarında eğitim alan yüze yakın öğrenci ve aileleri katıldı.

AİLELERİYLE BİRLİKTE DOYASIYA EĞLENDİLER

Güneşli bir havada gerçekleştirilen şenlik, öğrencilerin işaret diliyle okuduğu İstiklal Marşı ile başladı. Etkinlikte Dans, Ritim, Folklor, Halay ve İşaret dili dans gösterileriyle izleyenlere unutulmaz anlar yaşatan öğrenciler, seslendirdiği bir birinden güzel şarkılarla da adeta kulakların pasını sildi. Daha sonra hep birlikte Balon patlatma ve Mendil Kapmaca oyunları oynayan çocuklar, Halat Çekme ve Yumurta Taşıma yarışmalarıyla da kıyasıya yarıştı. Etkinliğe aileleriyle birlikte katılan engelli çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

UMUT EDİYORUZ Kİ, BU İMKANLAR DAHA DA ARTSIN

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Anne Babalar olarak çocukların daha iyi şartlarda hayata hazırlanması ve mutlu olmaları için emek sarf ettiklerini belirterek, “Allah devletimizden de razı olsun. Devletimiz var olsun, gücü daim olsun. Daha kuvvetli olsun. Devletimizin çalışmalarıyla son yıllarda eğitim üzerinden gerçekten çok büyük destekler oluştu. Özel sınıflar, özel eğitimler; onlarda içimizdeki problemi hafifletiyor ve yavrularımızı hayata katma konusunda bize büyük destek oluyor. Umut ediyoruz ki, bu imkanlar daha da artsın ve bizde yavrularımızı hayata daha iyi hazırlayalım. Zaten bir toplumun geleceği, zenginliği ve refahı; yavrularında, gençlerinde, çocuklarındadır. Onları hayata ne kadar iyi hazırlarsak, ne kadar problemsiz kılarsak o kadar güçlüyüz, o kadar geleceğe ümitle bakıyoruz demektir.” dedi.

HEP BİRLİKTE EĞİTİME DEVAM EDİYORUZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise, “Önceki yıllarda belki evinde köşesine çekilmiş, kaderi ile baş başa kalmış çocuklarımız, gençlerimiz artık okullarda da aramızda. Hep birlikte eğitime devam ediyoruz. Her alanda olduğu gibi bu alanda da birçok imkânı öğrencilerimize sunuyoruz. Beyoğlu’nda gerek okulda, gerek okul dışında, gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekse de Beyoğlu Belediyemizin öğrencilerimize sunduğu çok hoş, güzel ve eğlenceli mekânlar, alanlar ve olaylar var. Bugünde burada benzer bir ortamı Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Misbah Demircan’ın katkılarıyla oluşturmuş olduk. Kendilerine ve çalışma arkadaşlarına katkılarından teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.