Haber
Giriş Tarihi : 05-02-2018 16:06   Güncelleme : 05-02-2018 16:06

ÖĞRENCİLER YARIYIL TATİLİNİN KEYFİNİ SİNEMA İLE ÇIKARDI

Beyoğlu Belediyesi öğrencileri yarıyıl tatilinde sinemayla buluşturdu. Beyoğlu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren kütüphanelerde gerçekleşen sinema gösterimleri ile çocuklar birbirinden eğlenceli ve faklı filmlerle tatilin keyfini çıkardı.

ÖĞRENCİLER YARIYIL TATİLİNİN KEYFİNİ SİNEMA İLE ÇIKARDI

 

Beyoğlu Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencileri yarıyıl tatilinde sinemayla buluşturdu. “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” sloganı ile Beyoğlu Belediyesine bağlı Turabibaba, Çıksalın ve Okmeydanı kütüphanelerinde gerçekleştirilen sinema günlerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 7-14 yaş arası çocuklara yönelik hafta içi ve hafta sonu gerçekleştirilen sinema gösterimleri ile çocuklar birbirinden eğlenceli ve faklı filmlerle tatilin keyfini çıkardı. Film izlemeye gelen çocuklara girişte patlamış mısır ikram edildi. Yarıyıl tatili ile başlayan Sinema Günleri, ikinci yarıyıl ders zilinin çalmasıyla sone erdi.

 

AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİN GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK

Öğrenciler için kültürel ve sanatsal faaliyetlere çok önem verdiklerini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da yarıyıl tatilinde öğrencilerimizi sinemayla buluşturduk. Bu organizasyon sadece tatil dönemleriyle sınırlı da değil. Eğitim dönemi boyunca öğrencilerimizi sinemaya götürmeye devam ediyoruz. Bu tür sinema organizasyonlarının yanı sıra; Kefken Kampı, Kültür Gezileri, Boğaz Turları ve tiyatro gösterimleri gibi birçok kültürel, sanatsal ve sportif aktivitelerimiz mevcut. Amacımız öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak.” dedi.