Haber
Giriş Tarihi : 26-01-2016 14:25   Güncelleme : 26-01-2016 14:25

Öğrenciler bilim atölyeleriyle hem eğlendi hem öğrendi

Beyoğlu’nda çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla mobil bilim atölyeleri hazırlandı.

Öğrenciler bilim atölyeleriyle hem eğlendi hem öğrendi


Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi ve Eğlen Bilim işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında çocuklara pratik deneylerle fen bilimi öğretiliyor.

Beyoğlu Belediye Turabibaba Kütüphanesi ve Eğlen Bilim işbirliği ile uygulamalı eğitime dikkat çekmek, öğrencilere bilimi sevdirmek ve bilimin eğlenceli tarafını gösterebilmek amacıyla eğlenceli mobil bilim atölyeleri hazırlandı. Kasımpaşa İskelesi önüne gelen “MOBİLİM” bilim otobüsünde pratik fen deneyleri yapan çocuklar, kendileri için hazırlanan testler ile karbon ayak izleri çıkardı. Basit devrelerle elektrik enerjisi de üreten çocuklar, nesneleri bu enerjiyle hareket ettirmeyi de eğlenerek öğrendi.

VELİLER BAŞKAN DEMİRCAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Atölyelere katılan öğrenciler, Turabibaba Kütüphanesi’nin çok amaçlı salonunda, bilim gösterisine katıldılar. Eğitmenler fen deneylerini çocuklara eğlenceli bir dille anlattı. 

Yapılan deneyler ve gösteriler ile çocuklar eğlenirken öğrendi. Atölye çalışmasına katılan öğrencilerin velileri çocukların eğitimine, okumaya ve bilime yaptığı katkılardan dolayı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a teşekkürlerini iletti.