Teknoloji
Giriş Tarihi : 05-10-2021 18:34   Güncelleme : 05-10-2021 18:34

NBCUniversal ve YouTubeTV, kanalların kapatılmasını önlemek için anlaşmaya vardı

Bu hafta duyurulan "kısa" bir uzatmanın ardından YouTube TV ve NBCUniversal, yayın hizmetinin yayıncının kanallarını taşımaya devam etmesi için bir anlaşmaya vardıklarını söyledi.

NBCUniversal ve YouTubeTV, kanalların kapatılmasını önlemek için anlaşmaya vardı

YouTube TV ve NBCUniversal Perşembe günü bir düzineden fazla kanalı canlı TV hizmetinde tutmak için "kısa" bir uzatma duyurusu yaptıktan sonra, YouTube TV ve NBCUniversal bir anlaşmaya vardıklarını açıkladılar. Bu da NBC'ye ait kanalların YouTube'da kalacağı anlamına geliyor TV.

YouTube blogunda Cumartesi günü yapılan bir güncellemeye göre, “NBCUniversal kanal portföyünün tamamını taşımaya devam etmek için bir anlaşmaya vardığımızı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz”. "Bu, hiçbir kanalına erişiminizi kaybetmeyeceğiniz ve YouTube TV'nin 64,99 ABD Doları karşılığında 85'ten fazla ağ sunmaya devam edeceği anlamına geliyor. NBCUniversal'ın bir anlaşma için çalışmaya istekli olduğunu takdir ediyoruz ve onlarla sizin adınıza müzakere ederken gösterdiğiniz sabrınız için de teşekkür ediyoruz."

Kanallar iptal edilebilirmiş gibi göründükten birkaç gün sonra anlaşmaya varıldığında, YouTube TV kullanıcıları, aşağıdakileri içeren bir düzineden fazla kanala erişmeye devam edecek:

NBC Bravo CNBC E! Golf Kanalı MSNBC Oksijen SYFY Telemundo Olimpiyat Kanalı Universal Kids Universo USA Ağı

Artı, bölgesel spor ağları:

NBC Sports Bay Area NBC Sports Boston NBC Sports California NBC Sports Chicago NBC Sports Philadelphia NBC Sports Washington SNY

YouTube TV, hizmetin kanalları kaybetmesi durumunda fiyatlarını ayda 10 dolar düşüreceğini söylemişti. Ancak bir anlaşmaya varıldığında fiyat aynı kalacak ve YouTube TV kullanıcıları, NBC'nin sahip olduğu mülklerden haber almak için başka bir yere abone olmalarına gerek kalmadan TV'lerini tek bir uygulamada bulabilecekler.