İstanbul
Giriş Tarihi : 14-03-2014 14:14

MHP Beyoğlu'ndan 'Okmeydanı' Açıklaması!

MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Murat Doğan, Okmeydanı'nda Burakcan Karamanoğlu'nun ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı.

MHP Beyoğlu'ndan 'Okmeydanı' Açıklaması!
Gezi eylemleri sırasında başına aldığı gaz kapsülü darbesiyle ağır yaralandıktan sonra tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayata gözlerini yuman Berkin Elvan'ın cenazesi sonrası yaşanan gerginlik Okmeydanı'nda Burakcan Karamanoğlu'nun ölümüyle sonuçlandı.

Olayın çeşitli radikal sol örgütler ve terör örgütlerinin de karıştığı bir provakasyon olduğu iddia edilirken,bazı odakların MHP ve Ülkü Ocakları'nı olayın tarafı gibi gösterme eğilimi de dikkat çekiyor.

Dün Beyoğlu Ülkü Ocakaları tarafından yapılan sükunet çağrısının ardından Bugün MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Murat Doğan da bir basın açıklaması yayınlayarak,Ülkücüler'in olayın tarafı olmadığını vurguladı.

MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Murat Doğan'ın Basın Açıklaması:
Dün Berkin Elvan'ın cenazesi sonrası yaşanan gösteriler sırasında ilçe sınırlarımızda istenmiyen ve hepimizi üzen olaylar yaşanmıştır.

Bu olaylar sırasında 22 yaşında  burakcan Karamanoğlu hayatını kaybetmiştir.
Hepimizi üzen bu elim olaylarla partimiz ve mensupları arasında bir ilişki kurulmak istenmektedir.MHP'nin hiçbir mensubu bu olayların ne bir yerinde ne de tarafındadır.

MHP 30 Mart'a kadar serinkanlı tavrını koruyarak hiçbir olayın içinde yer almayacaktır.

Cenaze sonrası ülke sınırları içinde partimizin sembolü Bozkurt İşaretini kullanıp,sloganlar atarak etrafa zarar veren,bazı partilerin seçim bürolarına saldıran gruplar ile MHP'nin hiçbir bağı yoktur.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

Murat Doğan
MHP Beyoğlu İlçe Başkanı