Yaşam
Giriş Tarihi : 25-01-2016 12:03   Güncelleme : 25-01-2016 12:03

Meteoroloji uyardı!

Meteoroloji, iç ve doğu kesimlerinde don olaylarının yaşanacağını açıkladı. Hava sıcaklığı ise 2 ila 6 derece azalacak.

Meteoroloji uyardı!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Elazığ, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuvvetli, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

YOĞUN KAR YAĞIŞI

Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklenirken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı, çığ tehlikesi gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Meteoroloji'den çığ uyarısı da geldi:

"Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuvvetli, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Meteoroloji, rüzgar nedeniyle yaşanabilecek ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiğini duyurdu.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU: Az bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU: Parçalı bulutlu, Sivas ve Eskişehir çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU: Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU: Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU: Parçalı ve çok bulutlu, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

ANKARA HAVA DURUMU: Parçalı ve az bulutlu. (-5)

İSTANBUL HAVA DURUMU: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı. (2)

İZMİR HAVA DURUMU: Az bulutlu.(5)

ADANA HAVA DURUMU: Parçalı bulutlu. (8)

ANTALYA HAVA DURUMU: Parçalı bulutlu. (9)

SAMSUN HAVA DURUMU: Çok bulutlu ve kar yağışlı.(1)

ERZURUM HAVA DURUMU: Çok bulutlu ve kar yağışlı. (-7)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU: Parçalı ve çok bulutlu.(1)