Yaşam
Giriş Tarihi : 24-02-2012 22:42

Meteoroloji kar erimesine karşı uyardı

Meteoroloji, etkili olması beklenen yağmur dolayısıyla özellikle İç Ege, İç Anadolu ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kar erimelerine karşı vatandaşları uyardı.

Meteoroloji kar erimesine karşı uyardı

Meteoroloji, önümüzdeki birkaç gün etkili olması beklenen yağmur dolayısıyla özellikle İç Ege, İç Anadolu ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşı dikkatli olmaları konusuna uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hafta sonu güney, iç ve batı kesimlerde görülecek sıcaklık artışı ile Pazar gecesi batı kesimlerde başlayacak, Pazartesi günü güney, iç ve batı bölgelerde devam edecek yağmur şeklindeki yağış nedeniyle, özellikle İç Ege, İç Anadolu ve Akdeniz’in iç kesimlerinde kar erimeleri beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Öte yandan, Pazar ve Pazartesi günü Orta Akdeniz üzerinden gelecek ılık ve yağışlı havanın, Salı gününden itibaren yerini Balkanlar üzerinden gelen daha soğuk bir havaya bırakacağı ve hissedilir derecede sıcaklık azalmasıyla birlikte yağışların kuzey ve iç kesimlerde kara dönüşeceği tahmin edildiği bildirildi.

(ANKA)Kaynak : http://www.haber7.com/