Haber
Giriş Tarihi : 17-01-2016 20:19   Güncelleme : 17-01-2016 20:19

"Menfur saldırılar insanlığa yapılmış saldırılardır"

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Wilhelm Birgelen’e taziye ziyaretinde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bölgemizdeki terör saldırıları, menfur saldırılar insanlığa yapılmış saldırılardır. Bütün Alman vatandaşların başı sağ olsun. Terörü lanetliyoruz. İnşallah bölgemizde en kısa zamanda huzura kavuşuruz" dedi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, farklı ülkelerin başkonsoloslarıyla birlikte, Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğuna taziye ziyaretinde bulundu. Sultanahmet Meydanı'ndaki bombalı saldırıda 10 vatandaşını yitiren Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Wilhelm Birgelen'e saldırıdan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Başkan Demircan, konsoloslukta açılan taziye defterine de duygu ve düşüncelerini yazarak saldırıyı kınadı.
 
BÜTÜN ALMAN VATANDAŞLARIN BAŞI SAĞ OLSUN

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, on kişinin hayatını kaybettiği hain saldırıyı lanetlediklerini belirterek, "Bölgemizdeki terör saldırıları, menfur saldırılar insanlığa yapılmış saldırılardır. Bölgemizin istikrarsızlığı için yapılmış saldırılar. Sultanahmet'te yapılan saldırıda Alman vatandaşlarından vefat edenler oldu. Bizim topraklarımızda oldu. Bu, ayrı bir üzüntüydü. Özellikle konsolosluğumuzun nezdinde bütün Alman vatandaşların başı sağ olsun. Terörü lanetliyoruz. İnşallah bölgemizde en kısa zamanda huzura kavuşuruz" dedi.
 
TERÖRE KARŞI BİRLİK OLMALIYIZ

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Wilhelm Birgelen ise, saldırı sonrası Türkiye'den gördükleri desteği çok takdir ettiklerini dile getirerek, "Türkiye ve Alman halkları teröre karşı birlik olmalı. Yabancı turistlerin buraya gelmesini engelleyecek bir neden yok. Burada önemli olan Türk ve Alman halklarının birlik olması ve teröre karşı yan yana durmasıdır." ifadelerini kullandı.