İstanbul
Giriş Tarihi : 13-03-2017 16:41   Güncelleme : 13-03-2017 16:41

Mehmet Akif Mısır Apartmanı’nın önünde anıldı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 96. Yılı dolayısıyla Beyoğlu’nda bulunan Mısır Apartmanı’nın önünde düzenlenen törenle anıldı.

Mehmet Akif Mısır Apartmanı’nın önünde anıldı

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beyoğlu Temsilciliği tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 96. Yılını ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anmak için Galatasaray Meydanı’nda program düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Mısır Apartmanı önüne doğru yapılan yürüyüş ile devam etti. Tören, yapılan basın açıklamasının ardından Mısır Apartmanının önüne karanfil bırakılarak son buldu.

 

ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ GENÇLERİN ÖZVERİSİYLE DEVAM EDECEK

Türkiye Gençlik Vakfı Beyoğlu İlçe Temsilcisi Yunus Ramis Karaoğlu tarafından yapılan basın açıklamasında, “Ülkemizin en sert virajlarını alırken merhum Mehmet Akif Ersoy'un armağanıdır İstiklal marşı, cephede savaşan dedelerimize, bugün ülkemiz yine bir kurtuluş savaşı verircesine zor ve keskin virajlar almaya çalışıyor. Haclı ordusunun dün Hollanda da Fatma Betül Sayan’a yaptığı ortada. Allah'ın izniyle 1071 den buyana devam eden varlığımız ve özgürlüğümüz bundan sonrada biz gençlerin özverisiyle devam edecektir. Yakın tarihimize bakıldığında 1960, 1971, 1980, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbe girişiminde asıl hedeflenen, ülkenin geleceğini inşaa edecek gençleri yok edip ülkemizin gelecekteki istediği hedeflerine ulaşmasını engellemektir.” ifadelerine yer verildi.

 

MÜCADELEMİZ NEFES ALDIĞIMIZ HER AN DEVAM EDECEK

Basın açıklamasında, “Türkiye gençlik vakfı olarak Şimdilik Denizde birer damlayız, kısa bir süre içerisinde denizlerin tamamı olacağız. Amacımız ülkemize, bayrağımıza, dinimize ve İstiklal marşımıza sahip çıkıp dış güçlerin bizim ülkemiz üzerinde oynamak istediği oyunların hepsine karşı dimdik durabilecek, Milli ve yerli nesil yetiştirmek için, mücadelemiz nefes aldığımız her an devam edecektir. İstiklal Marşımızın Kabulünün 96. Yılında şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u yaşadığı yer olan Mısır apartmanı önünde rahmetle yad ediyoruz. Rabbim bu Millete bir daha İstiklal marşı yazdırmasın. Merhum Mehmet Akif Ersoy un ve Tüm şehitlerimizin Ruhları makamlarına el Fatiha…” ifadeleri kullanıldı.