Yaşam
Giriş Tarihi : 24-04-2013 23:03

Meclis Kreşi’nde 23 Nisan etkinliği

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis Kreşi 6 yaş grubu çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hazırladığı gösteriyi izledi.

Meclis Kreşi’nde 23 Nisan etkinliği
TBMM Tören Salonu'ndaki etkinlikte çocuklar, önce İstiklal Marşı'nın dizelerini, ardından 23 Nisan şiirini okudular.

Koro olarak parçalar da seslendiren kreş çocukları, TBMM Başkanı Çiçek, Meclis bürokratları ve personeli ile ailelerine, ayrıca Adıyaman yöresinden halkoyunu gösteri sundu, Kafkas dansı etti. Kafkas dansının sonunda açılan Türk bayrağı, Çiçek'e sunuldu.

Gösterilerin sonunda kısa bir konuşma yapan Çiçek, bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı farklı kutladıklarını, iklimin güzel, ülkenin her yerinin güneşli olduğunu söyledi.

Çiçek, çocukların, öğretmenlerin, vatandaşların coşkuyla, bahar havası içinde, 23 Nisan'ın ruhuna uygun şekilde bayramı kutladığını dile getirerek, ''Siyasi atmosfer de iyiydi. Verilen mesajlar, zannediyorum milletimizin görmek istediği bir tablo vardı dünden itibaren'' dedi.

Geleceğe güvenle bakmak için çok nedenlerinin bulunduğunu vurgulayan Çiçek, ''Bu çocukları gördükçe, bu milletin geleceğinden hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu çocuklarımız, bizim ümidimiz, geleceğimiz. Bütün mesele, onları iyi yetiştirebilmektir. Bu ülkede doğan her çocuk, altından daha kıymetli. Onları, ailesine, milletimize, devletimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluk duygusu içinde, bu millete mensup olmaktan dolayı iftihar duyan, kendi kültürü, geçmişiyle barışık nesiller olarak yetiştirirsek, dünyanın en önde gelen ülkesi olmamamız için hiçbir engel yok. Yeter ki onlara, barışın, demokrasinin, özgürlüğün, Cumhuriyet'in ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışalım'' diye konuştu.

Çiçek, daha sonra çocuklar ve velileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.