Haber
Giriş Tarihi : 15-10-2013 00:25

Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kurban Bayramı Mesajı
Başbakan Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili Vatandaşlarım...

Mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi dileklerimle kutluyor, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini ediyorum.

Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getiren kardeşlerimin, Allah, ibadetlerini kabul etsin; Kâbe’de, Arafat’ta, Müzdelife’de yaptıkları duaları makbul eylesin.

Dünyanın her yerinde, bilhassa Mısır’da, Suriye’de, Myanmar’da, Gazze’de, Doğu Türkistan’da acı çeken, zulme uğrayan kardeşlerimizin de bir an önce huzur, güven ve istikrar ortamına kavuşmasını diliyorum.

Aziz vatandaşlarım,

Bayramlar, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dostluk duygularının en üst seviyede yaşandığı müstesna günlerdir.

Yetimlerin, öksüzlerin, gariplerin, güçsüzlerin, darda kalmışların güldüğü, komşuluk ve akrabalık ilişkilerinin sıklaştığı bayramlarda millet bağımız sağlamlaşır, kenetlenir.

Sevgi, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygusu bize içinde bulunduğumuz kadim medeniyetimizin, milletimize öncülük etmiş Şeyh Edebalilerin, Yunus Emrelerin, Hacı Bektaş Velilerin, Mevlanaların, Akşemseddinlerin bıraktığı kıymetli bir mirastır.

Bu toprakların ruhunda barış vardır. Bu toprakların mayasında kardeşlik vardır, dayanışma vardır.

Hepimiz müşterek bir vatan toprağı üzerinde yaşıyor; müşterek bir inancı paylaşıyor, müşterek bir kaderi yaşıyoruz.

780 bin kilometrekare üzerinde özellikle her vatandaşımızla birlikte yola çıktık ve birlikte yol alıyoruz.

Elbette milletimizin arasına nifak sokulmaya, kardeşliğimize çomak sokulmaya çalışıldığı zamanlar da oldu.

Ama hamdolsun ki aziz milletimiz, her türlü badireyi, her türlü zorluğu aşmayı başardı.

Sevgili kardeşlerim,

Son 11 yıldan bu yana, Cumhuriyetimizin kazanımlarını güçlendirmek, milletimizin huzur ve refahını arttırmak, ülkemizi kalkındırmak, hepimizin iftihar edeceği daha demokratik, daha adil, daha güçlü bir Türkiye’yi inşa etmek için var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya da devam ediyoruz,

Bu uğurda cesur ve tarihi adımlar attık, her biri devrim niteliğinde çok önemli reformlar gerçekleştirdik.

Bildiğiniz gibi, kısa bir zaman önce, Milli Birlik ve Kardeşlik adımlarımızın bir yansıması, bir devamı olarak Demokratikleşme Paketi adını verdiğimiz bir çalışmayı açıkladık.

Bu çalışmayla, bizler, milletimize layık olan birliği, bütünlüğü tekrar sağlamayı, Cumhuriyetimizi çok daha güçlü hale getirmeyi, ileri demokrasiyle taçlandırmayı, bize yaraşan, bize yakışan kucaklaşmayı gerçekleştirmek istiyoruz.

Amacımız, milletimizin sinesinde açılan yaraları sarmak, iyileştirmek, tedavi etmektir.

Bu toprakları beraber işlediğimiz, bu vatanı birlikte kurduğumuz kardeşlerimizle, tekrar büyük Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz.

Bölgesinde ve dünyada güçlenmiş, bilimde, teknolojide, sanayide, iktisatta önder olmuş, uluslararası alanda söz sahibi bir Türkiye ancak gelişmiş demokrasiyle mümkün olabilir.

Bizler, siz kardeşlerimizin, milletimizin güvenliği için, selameti için, huzur ve refahı için çalışıyoruz.

Tüm vatandaşlarımız bizim gözümüzün bebeğidir, Türkiye’de yaşayan tüm bireyler bizim için değerlidir.

Biz onurlu bir milletiz.

Bizi güçlü kılan, bizi bu günlere getiren, hiçbir zaman taviz vermediğimiz birlik ve beraberlik duygularımızdır.

İnanıyorum ki mübarek kurban bayramı bu atmosferi daha da pekiştirecektir.

Bu bayram vesilesiyle, ben milletimden sıla – i rahimi ihmal etmemelerini; yani yakınlarını, komşularını ziyaretlerini, dayanışmayı, hediyeleşmeyi ihmal etmemelerini istiyorum.

Bu vesileyle sürücülerimizin trafikte azami dikkat içinde olmalarını, ailelerine ve milletimize büyük acılar yaşatacak kazalara mahal vermemelerini önemli rica ediyorum.

Özellikle bayramlara buruk giren şehitlerimizin yadigârlarını, kahraman gazilerimizi unutmayalım, onları bu müstesna günlerde yalnız bırakmayalım, bayram sevincimizi paylaşarak kederde de sevinçte de bir olduğumuzu gösterelim.

Bu vesileyle eşsiz fedakârlıklarını bu vatan, bu millet varoldukça unutmayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.

Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, size, sevdiklerinize, bütün milletimize sağlık ve esenlikler diliyor, bu güzel bayram coşkusunun bütün gönülleri, bütün haneleri; gerek İslam dünyasında gerekse tüm dünyada şenlendirmesini temenni ediyorum.

Kalın sağlıcakla.”