Haber
Giriş Tarihi : 20-09-2012 00:01

Kışkırtmak neden bu kadar kolay?

Haber Ajanda Genel Yayın Yönetmeni, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Canan, “Müslümanların Masumiyeti” (Innocence of Muslims) isimli İslam karşıtı filmin Müslüman ülkelerde katliamlara kadar varan protestoları Boğaziçi Gündem okurları için yorumluyor.

Kışkırtmak neden bu kadar kolay?
Libya’da Amerikan elçisinin öldürülüp sokaklarda sürüklenmesi ile bir anda dünyanın gündemine oturan filmin gerçekte amacı neydi? Film yapımcıları gerçek amaçlarına ulaştılar mı?
 
Hepsi ve konuyla ilgili aklınıza takılan daha birçok sorunun cevabını bulacağınızı umduğumuz Doç. Dr. Sinan Canan’ın “Kışkırtmak neden bu kadar kolay?” başlıklı yazısını siz değerli okuyucularımıza aşağıda sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Kışkırtmak neden bu kadar kolay?

“Müslümanların Masumiyeti” meselesini takip ediyorsunuzdur. Birileri, ne idüğü belirsiz, provakasyondan başka hiç bir amaç taşımadığı besbelli bir “film”(!) ile ortaya çıkıyor. Bu kişilerin kim olduğuna baktığınızda, geçen yıllarda Kuran yakma gibi süfli “eylemler”(!) ile kendine basında yer bulmuş bir kaç serseri ile karşılaşıyorsunuz. Yapılan filmin internet üzerinde yayınlanan özet görüntülerini izlediğinizde, sonuna kadar tahammül edebilirseniz, sinema sanatının hiç bir unsurundan nasibini almamış, amatör, aptalca ve saçma-sapan bir “absürd komedi” müsveddesi ile karşılaşıyorsunuz. Hakaretin bile bir üslubu veya düzeyi varsa, bu film müsveddesi, onu bile tutturamıyor. Amaç, açık ve net ortada:

http://www.bogazicigundem.com/yazar.asp?yaziID=3328&Baslik=kiskirtmak-neden-bu-kadar-kolay