Spor
Giriş Tarihi : 05-04-2016 15:52   Güncelleme : 05-04-2016 16:14

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı için onlar ne dedi?

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında yapılan maçta Kasımpaşa, Beşiktaş'ı 2-1 yendi. spor yazarları Kasımpaşa - Beşiktaş maçıyla ilgili yorumlar yaptı. İşte onlar;

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı için onlar ne dedi?

 

METİN TEKİN: Söylemesi kolay!

F.Bahçe'nin beraberliği sonrası Beşiktaş, Kasımpaşa'ya kaybetti. Neleri yanlış yaptı neyi yapamadı?

Ligde artık son 7 haftaya giriyoruz ben hala yarıştaki iki takımın da puan kaybedebileceğini düşünüyorum. Çünkü oynanmamış bütün maçların zorluğunu futbolcular yaşar ve bilir. Biz hep dışardan sonuçlar için ahkam keseriz ama o işi yapmak, gol atmak veya yememek kolay değil. Bu hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe için geçerli.

Beşiktaş'ın nerede yanlış yaptığına bakarsak; bir kere iki kenarının çok hafif kaldığını söylemeliyiz. Çünkü Quaresma ve Gökhan Töre'nin sadece kenarlarda değil oyun kurmada da etkili olduğunu düşünüyorum. Onların yokluğunda Beşiktaş'ın oyunu Oğuzhan ve Sosa'nın üstüne kaldı. Ben Oğuzhan'ı beğendim. Attığı bir gol de ofsayt diye sayılmadı. Ama ikinci yarı Tolgay'ın da girmesiyle oluşan orta saha kalabalıklığı takım şeklini bozdu ve bu da verimsiz bir Beşiktaş ortaya çıkardı.

Beşiktaş bu kayıpla psikolojik olarak yara aldı mı?

Tabii ki alırsınız. Her puan kaybı sizi böyle bir yarışta etkiler ama bazen mağlubiyetler bana göre Fenerbahçe'nin beraberliği de buna dahil, 'Bundan sonra kazanmalıyız' düşüncesini de beraberinde getirir ve kalan maçlarda konsantrasyonu sağlamayı kolaylaştırır. Her iki takım için de en önemli hafta puan kaybettikleri bu maçlardan sonraki ilk karşılaşma olacaktır. Bunlar sadece bu maçlık bir kayıp mı, çözülme mi bunu önümüzdeki hafta belirleyecektir iki takım için de.

Bursaspor karşısında Vodafone Arena'da Beşiktaş'ı neler bekliyor?

Tabii ki oraya Beşiktaş, Kasımpaşa'yı yenerek puan farkıyla gitmek isterdi. Ama Fenerbahçe'nin bir maç eksiğine rağmen her iki takımın da eşit olduğunu düşünürsek son üç maçta da olsa İnönü'ye dönüş bir ivme de kazandırabilir Beşiktaş'a... Ben böyle olacağını düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş İnönü'yü, İnönü de Beşiktaş'ı çok özledi. Beşiktaş'ın bundan olumsuz değil olumlu olarak etkileneceği ve çok farklı şeyler olacağı düşüncesindeyim İnönü'deki finallerde.