İstanbul
Giriş Tarihi : 04-05-2012 00:28

Kağıthane'den Çanakkaleye yolculuk devam ediyor...

2004' ylında başlayıp, 2012'de 125.000 kişiyi aşan Çanakkale Şehitlik Ziyaretlerine Kağıthane halkı ilgi gösteriyor.

Kağıthane'den Çanakkaleye yolculuk devam ediyor...
Kağıthane’de tarihine sahip çıkan Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, şehir dışı kültürel gezilere de yer vererek İlçe sakinlerini geçmiş tarihiyle buluşturuyor. Çanakkale Şehitlik Ziyaretleri dışında Edirne, Bursa ve Konya’ya da Kültürel Gezi Programları düzenleyen Başkan Fazlı Kılıç, ziyaretlerde vatandaşları yalnız bırakmıyor.
 


Bu yıl 10.000 kişiye ulaşılan 2004'den bu yana da 125.000 kişiyi aşan Çanakkale Şehitlik Ziyaret Programına 01 Mayıs 2012 Salı günü Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Eşi Fatma Kılıç, Belediye Başkan Yardımcıları Mevlüt Öztekin, Mustafa Oğuz Toktekin ve eşi AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Züleyha Toktekin, Kadın Meclisi Başkanı Nuran Sevinç de katıldı.

Hemşeri Derneklerinin 6 Otobüs ile katıldığı programda yolculuk anında kahvaltılık ikramlarda bulunuldu. Eceabad’da program dâhilinde düzenlenen öğle yemeğini vatandaşlarla birlikte yiyen Başkan Fazlı Kılıç, tek tek masaları dolaşarak yolcuların gezi hakkındaki görüşlerini paylaştı. Çanakkale Gezisinin önemine ve şehitlerimizin kanlarını dökerken taşıdığı ulvi ruha da vurgu yapan Kılıç, bu ruhu tüm halkımızın özümsemesi gerektiğini ifade etti.
 


Yıllardır düzenlenen Çanakkale Gezisiyle Kağıthanelilere manevi bir atmosfer yaşatan Başkandan memnun olduklarını belirten yolculara teşekkür eden Fazlı Kılıç, ziyaretlerinin hayırlı olmasını diledi.