İstanbul
Giriş Tarihi : 07-09-2013 23:41

Kağıthane sağlıklı eğitim için seferber

Kağıthane Belediyesi 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi başlarken ilçedeki 49 ana, ilk ve orta okulun park, bahçe ve sınıflarında hijyen temizliği çalışması başlattı.

Kağıthane sağlıklı eğitim için seferber
Yapılan araştırmaların geçtiğimiz eğitim, öğretim döneminde sıkça hastalanan öğrencilerin yüzde 46’sının nezle, grip gibi hastalıklar nedeniyle devamsızlık yaptığı sonucuna ulaşması ile hijyen çalışması başlatan Kağıthane Belediyesi, örnek uygulamayı Vasfi Çobanoğlu İlköğretimokulu’nda gösterdi.
 
Buhar ve püskürme yöntemiyle yapılan temizlikle okulların bahçelerinde bulunan bank ve oyun parkurları temizlendi. Öğrencilerin oyun alanlarının yanı sıra okulların sınıfları, sıra, tahta ve lavabolar da yeni eğitim dönemi için özel hijyen çalışmasıyla temizlendi.
 
Yapılan çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklama yapan Kağıthane Belediyesi Başkanı Fazlı Kılıç, ilçedeki okullarla ilgili yeni eğitim ve öğretim dönemi öncesinde hijyen çalışması başlattıklarını ifade ederek "İlçede 70 bine yakın öğrencimiz var. Bu öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitimini sürdürülebilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Geçtiğimiz yıl okullarımızda en çok yaşanan problem çocuklarımızın nezle ve grip gibi bulaşıcı hastalıklar sebebiyle eğitimlerini aksatmalarıydı. İnşallah kapsamını genişlettiğimiz hijyen çalışmamız ile bu durum ortadan kalkmış olacak” dedi.
 
Başkan Kılıç, çalışmanın okullardaki eğitim başarısını da olumlu şekilde etkileyeceğini, eğitimde sürekliliğin çocukların başarısına başarı katacağını belirterek, "Kağıthane'nin eğitimdeki başarısı her yıl artmaktadır. Bizde artması için elimizden gelen desteği gösteriyoruz. Çocuklarım bizim için çok kıymetli. Kağıthane'de yetişen çocuklarımız geleceğe en iyi şekilde hazırlanacaklar" diye konuştu.
 
Başkan Kılıç, hijyen temizliğinin periyodik olarak devam edeceğini aktardı.