Haber
Giriş Tarihi : 04-06-2013 20:10

İstikrarı bozmak gibi bir hedef olamaz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, "Bu protestoları bahane ederek, hiç kimsenin Türkiye'nin istikrarını bozma, Türkiye'nin içindeki birlik ve dirliği dağıtmak gibi bir hedefi olamaz" dedi.

İstikrarı bozmak gibi bir hedef olamaz
Kurtulmuş, AK Parti Ordu İl Başkanlığı tarafından Anemon Otel'de düzenlenen Kent Ekonomileri Forumu toplantısında yaptığı konuşmada, son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle bazı çevrelerin Türkiye'yi istikrarsız bir görüntü içine sokmaya çalıştığını söyledi.

Yurt dışında bazı çevrelerin, turizm mevsiminin başlangıcında "Aman Türkiye'ye gitmeyin" diye uyarılar yapmaya başladığını ifade eden Kurtulmuş, şöyle konuştu:
"Sanki birtakım çevreler bu olayları beklermiş gibi düğmeye basıldı ve Türkiye'ye karşı bir teyakkuz durumuna gelinmesi sağlanmaya çalışılıyor. Biz inşallah sahada devam etmekte olan bu meselelerin en kısa zamanda makul bir şekilde, makul çoğunluğun gösterdiği istikamette barışçıl bir şekilde çözüme kavuşacağını umut ediyoruz. Toplumun içerisindeki iyi niyetle protestolarını ortaya koyanların ne istediği zaten anlaşılıyor ancak bu protestoları bahane ederek, hiç kimsenin Türkiye'nin istikrarını bozma, Türkiye'nin içindeki birlik ve dirliği dağıtmak gibi bir hedefi olamaz. Böyle bir hedefin, Türkiye'de birtakım olağanüstü dönem şartlarının ortaya çıkartılması hedefinin de asla kabul edilebilir bir tarafı olamaz,"

"Birkaç gün içinde normale dönecektir"

Kurtulmuş, Türkiye'nin birkaç gün içinde tamamen normala döneceğini umut ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Aklı selim hakim olacak ve inşallah Türkiye'nin caddelerinde, sokaklarında, köylerinde, şehirlerinde dirliğin, birliğin, esenliğin, barışın, kardeşliğin olduğu güçlü bir kalkınma hamlesini hep beraber sürdüreceğiz. Çünkü bizim geçmişimizde, tarihimizde barış içinde yaşayabilmenin çok önemli işaretleri, çok önemli göstergeleri var. Biz her insanımızın kendi farklılığı içinde yaşamasını, her insanımızın ülkemizin kalkınmasından pay alacak bir imkana sahip olmasını, her insanımızın kendi hayat şeklini dilediği gibi yaşamasını bilen, arzu eden bir toplumun insanlarıyız."

Toplantıya AK Parti Ordu milletvekilleri İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat ve Fatih Han Ünal, İstanbul Milletvekili Enver Yılmaz ile iş adamları katıldı.