Asayiş
Giriş Tarihi : 24-01-2012 15:43

İstanbul ve Bursa'da operasyon

İstanbul ve Bursa'da tehdit ve darp yoluyla tahsil edilmesi ile tefecilik olaylarına karıştıkları öne sürülen 4 kişi yakalandı.

İstanbul ve Bursa'da operasyon

İstanbul ve Bursa'da yabancı uyruklu bir kişinin öldürülmesinin planlanması, maddi sıkıntı içinde olan bazı iş adamlarına yüksek faizle verdikleri paraların tehdit ve darp yoluyla tahsil edilmesi ile tefecilik olaylarına karıştıkları öne sürülen 4 kişi yakalandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında İstanbul ve Bursa'da faaliyet gösteren bir suç örgütüne yönelik 3 ay önce teknik ve fiziki çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda İstanbul'un 3 ayrı ilçesi ile Bursa'da belirlenen adreslere 20 Ocak'ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, suç örgütü elebaşının da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında 1 adet kuru sıkı tabanca, 1 adet 317 bin dolarlık senet, bir bankaya ait 40 bin tutarında çek, çeşitli tarihleri içeren 350 bin TL tutarında senet ve çek, çok sayıda icra takibi dosyalarına ait evrak ile çek, senet, tapu fotokopileri, 4 cep telefonu ile 2 imaj diski ele geçirildi.

Şüphelilerin, son 2 yıl içinde İstanbul ve Bursa'da Almanya uyruklu bir kişinin öldürülmesinin planlanması, maddi sıkıntı içinde olan bazı iş adamlarına yüksek faizle verdikleri paraların tehdit ve darp yoluyla tahsil edilmesi, darp, yaralama, alıkoyma ile tefecilik gibi 7 ayrı olaya karıştıkları anlaşıldı.

Polisteki işlemleri tamamlanan bu kişiler, daha sonra adliyeye sevk edildi.Kaynak : http://www.haber7.com/