İstanbul
Giriş Tarihi : 24-06-2016 13:31   Güncelleme : 24-06-2016 13:31

İNSANLARLA BİR ŞEYLER BÖLÜŞMENİN TADINA VARIYORUZ

AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı, ramazan ayı dolayısıyla Hasköy Sahilde kurulan etkinlik alanında Vefa iftarı düzenledi.

İNSANLARLA BİR ŞEYLER BÖLÜŞMENİN TADINA VARIYORUZ

 

 

AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı’nın Hasköy Sahil’de düzenlediği iftar programına katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “İnsanlarla bir arada oturup muhabbet içerisinde bir şeyler bölüşmenin tadına varıyoruz. Ramazan ayı rahmet ayı, bereket ayıdır. İftar ve sahurlar bize önemini daha iyi izah ediyor.” dedi.

 

AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı, ramazan ayı dolayısıyla Hasköy Sahilde kurulan etkinlik alanında Vefa iftarı düzenledi. Programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlar okunan Kuran-ı Kerim tilaveti eşliğinde iftar saatini beklediler. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Teşkilatı Başkanı Avukat Harun Muş’un da katıldığı iftar programında binlerce vatandaş akşam ezanının okunmasıyla birlikte hep beraber oruçlarını açtılar.

 

BU SOFRALARDAN ÇOK ŞEY ÖĞRENİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, programda yaptığı konuşmasında, bugün insanlığın kardeşliğe, bölüşmeye ve arkadaşlığa ihtiyacı olduğunu belirterek, “İşte dinimiz bize iftar sofrası üzerinden gerek hurmamızı gerek pidemizi paylaşmak aracılığıyla vermeyi ve paylaşmayı öğretiyor. 17 saat aç kalmış bedenlerimiz yokluğu bize ne kadar iyi anlatıyor değil mi? Günün sonunda aşkla bu iftar sofralarının başına oturduğumuzda öğrendiğimiz çok şey var. Açlığı da biliyoruz, tokluğu da öğreniyoruz, dostluğu da algılıyoruz ve İnsanlarla bir arada oturup muhabbet içerisinde bir şeyler bölüşmenin de tadına varıyoruz. Ramazan ayı rahmet ayı, bereket ayıdır. İftar ve sahurlar bize önemini daha iyi izah ediyor.”dedi.

 

BİLİNÇLE VE GAYRETLE HİZMETİMİZİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Avukat Harun Muş da, “Bu partiye emek verdi, bu partide görevler aldı ve almış aldıkları bu görevleri layıkıyla yerine getirerek, daha sonra dönemleri bittiğinde kendilerinden sonra gelecek kardeşlerine bu görevi metanet içerisinde onurla teslim etti. Bugün bizler de büyüklerimizden öğrendiğimiz şekilde aynı vefayla, idrakla, bilinçle ve gayretle hizmetimizi yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bizler de elimizden gelenin en iyisini yaparak nöbetimizi bizden sonra gelecek kardeşlerimize devretmenin duası ve niyazı içerisindeyiz’’ ifadelerini kullandı.