Spor
Giriş Tarihi : 14-07-2016 15:30

İmzayı attı, sahaya indi

Beşiktaş’la yollarını ayıran milli futbolcu İsmail Köybaşı, bugün Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Törenin ardından Ülker Stadyumunu zemine inen başarılı sol bek, basın mensuplarına poz verdi..

İmzayı attı, sahaya indi

Beşiktaş’la yollarını ayıran milli futbolcu İsmail Köybaşı, bugün Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Törenin ardından Ülker Stadyumunu zemine inen başarılı sol bek, basın mensuplarına poz verdi.
Beşiktaş ile sözleşmesi yenilenmeyen İsmail Köybaşı, Fenerbahçe ile anlaşarak kendisini sarı-lacivertli yapan sözleşmeyi imzaladı. Siyah-beyazlı takımın şampiyonluk kutlamalarında dahil olduğu tezahüratlar için üzgün olduğunu ifade eden Köybaşı, Fenerbahçe camiasından özür diledi. Milli futbolcu Ülker Stadyumunda düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının da sorularını yanıtladı.

“SAHİPLENMEYE HAZIR OLDUĞUM KULÜP FENERBAHÇE”
Profesyonel futbol hayatının ikinci yarısına doğru ilerlediğini belirten Köybaşı, ”Kariyerimi en verimli şekilde sürdürmek istiyorum. Bir karar verdim ve beni heyecanlandıran sahiplenmeye hazır hissettiğim kulüp Fenerbahçe oldu. Burada olduğum için mutlu ve gururluyum. Sahada dizilişimiz 3-5-2 de olsa 4-4-2 de olsa sahada her şeyini koyan bir İsmail olacak” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE CAMİASINDAN ÖZÜR DİLERİM”
Beşiktaş’ın şampiyonluk kutlamalarında dahil olduğu tezahüratlar için üzgün olduğunu ifade eden Köybaşı, ”Biz profesyonel futbolcular olarak böyle durumlara alet olunmaması gerekir diye düşünüyorum. Şampiyonluk kutlamasıydı ve benim de içinde bulunduğum bir ortamdı. İstemediğim şekilde bu görüntüde olduğum için üzgünüm. Benim karakterimi bilen neyi ne niyetle yaptığımı da bilir. İçimde hiçbir kötülük olmaz. Fenerbahçeli arkadaşlarda bunu bilir. Bunun için özür diliyorum. Bundan sonra Fenerbahçe forması için mücadele edeceğim” açıklamasını yaptı

“BEŞİKTAŞ’TA GEÇİRDİĞİM HER GÜN İÇİN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Köybaşı, “Beşiktaş’ta geçirdiğim hergün için; yönetimden taraftara, malzemecisine herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler" dedi.

FENERBAHÇE İLE GÖRÜŞME TARİHLERİ
Hiçbir zaman paraya önem vermediğini belirten milli futbolcu, “Beni tanıyan herkes karakterimi bilir. Hiçbir zaman paraya önem vermedim, vermeyeceğim de. Futbol tutkumun paralelinde gelişen bir olaydı" diye konuştu.

USLU: “BÖYLE BİR İMZA TÖRENİ BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI”
İsmail Köybaşı için "Çok iyi bir sporcu" ifadesini kullanan Fenerbahçe Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, “Böyle bir arkadaşı ailemize kattık, inşallah çok başarılı olur. Köybaşı’nın başarılı olacağına ben çok inanıyorum” açıklamasını yaptı.

SAHAYA İNDİ
Törenin ardından Ülker Stadyumunu zemine inen başarılı sol bek, basın mensuplarına poz verdi.
(İHA)