İstanbul
Giriş Tarihi : 25-04-2017 16:20   Güncelleme : 25-04-2017 16:20

İBB'den İlçe Belediyelerine Destek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Ataşehir’de yaya kaldırımı olmaması nedeniyle büyük tehlike arz eden yol sorununu çözdü.

İBB'den İlçe Belediyelerine Destek

 

Kayışdağı Mahallesi Baysal Sokak’ta, yaya kaldırımı bulunmadığı için kalan öğrenciler ve semt sakinleri araç yolunda yürümek zorunda kalıyordu. Çok şikayet konusu olan sokağa, velilerin ve çocukların rahatlıkla yüreyebilmeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kaldırım yapıldı.

Geçtiğimiz günlerde, Ataşehir Arif Paşa İlköğretim Okulu öğrencilerinin okula gidiş ve gelişlerde kaldırım olmadığı için araçlarla aynı yol güzergahını kullanmak zorunda kaldığına ilişkin haberlerin medyada yer almıştı. İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, İBB sorumluğunda olmamasına rağmen sokağa kaldırım yaparak sorunu çözdü.

Uzunluğu 926 metre olan Baysal Sokak üzerine 2 metre genişliğinde kaldırım imalatı yapıldı. Caddenin eski tip ve yetersiz aydınlatma direkleri yenilenerek standartlara uygun hale getirildi. Ayrıca yağmursuyu hattı ihtiyaçları da tespit edilerek görülen eksiklikler giderildi.

Günde yüzlerce kişinin gelip geçtiği sokağın sağında yaya kaldırımı bulunmazken, yine sağ taraftaki boşluğun yetersiz olması nedeniyle burayı kullanmak isteyen yayalar kaza tehlikesi atlatıyordu.