Spor
Giriş Tarihi : 20-12-2017 10:36   Güncelleme : 20-12-2017 10:36

İBB ŞİRKETLER BASKETBOL LİGİ BAŞLADI

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün desteği ile düzenlenen ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren 57 firmanın katıldığı Kurumsal Basketbol Ligi başladı.

İBB ŞİRKETLER BASKETBOL LİGİ BAŞLADI

 

İstanbul'da özel sektörde faaliyet gösteren ve  alanında Türkiye'nin önde gelen firmaların çalışanlarının katılımı ile gerçekleştirilen Kurumsal Basketbol Ligi (Corporate Basketball League) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün desteği ile düzenleniyor.  57 şirketin katılımı ile başlayan ve birinci etap karşılaşmaları 14 Ocak'ta tamamlanacak olan lig, 27 Mayıs'a kadar devam edecek.

57 şirket rekabeti parkeye taşıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Basketbol Ligi'ne bankacılık, sigortacılık, medya, enerji, gıda, otomotiv, lojistik, bilişim ve daha birçok farklı sektörde faaliyet gösteren 57 firmanın çalışanları katılıyor.

1100 sporcu katılıyor

Türkiye'nin en önemli şirketleri arasında yer alan firmalardan 1100 sporcunun katıldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kurumsal Basketbol Ligi kapsamındaki müsabakalar, İBB Beyoğlu Spor Tesisi ve İBB Sancaktepe Taha Akgül Spor Kompleksi'nde gerçekleştiriliyor. 

Kurum-çalışan bağı güçleniyor

Organizasyon spora gönül veren, yıllarca lisanslı veya sokakta basketbol oynamış şirket çalışanlarının sosyalleşmesi, yoğun iş stresinden uzaklaşmaları ve sporun birleştirici gücü etrafında birleşmeleri amacıyla düzenleniyor. Lig kapsamında düzenlenen müsabakalarda, çalışanlar hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin spor tesislerinde sağlıklı bir atmosferde spor yapma imkânı buluyor hem de çalışanlar ve yöneticiler bir araya getirilerek kurumlar ile çalışanları arasındaki bağın güçlenmesine katkı sağlanıyor.

11 grup, 116 karşılaşma

İstanbul'da dokuzuncu kez düzenlenen ancak ilk kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kurumsal Basketbol Ligi'nin birinci etabında 116 karşılaşma yapılacak. 57 farklı şirketin 11 gruba ayrılarak oynadığı ligin birinci etap müsabakaları 14 Ocak'ta tamamlanacak. Organizasyon 27 Mayıs'a kadar devam edecek.