Spor
Giriş Tarihi : 04-10-2015 01:41

″Hamza hoca adına mutluyum″

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray maçına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Mağlup olma tarafımız bizim adımıza üzüntü verici, Galatasaray rahatladı, Hamza hoca adına mutluyum. Umarım daha sağlıklı devam eder" dedi..

″Hamza hoca adına mutluyum″

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray maçına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Mağlup olma tarafımız bizim adımıza üzüntü verici, Galatasaray rahatladı, Hamza hoca adına mutluyum. Umarım daha sağlıklı devam eder" dedi.
Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında sahasında karşılaştığı Galatasaray’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Maçın çok teknik analizini yapmayacağım. Çok da içine girmeyeceğim. Oyunun kontrolü tamamen bizim elimizde. İlk yarı bir şey üretemedik ama pozisyon da vermedik. İkinci yarıda resim tamamen bizim lehimize akıyordu. Ona göre de hamleler yaptık. Kalecimiz yere yatmadan 2-0 mağlup olduk. Oyun bizim adımıza güzel, daha da gelişen bir oyun gördük kendi adımıza. Bu bizim adımıza sevindirici. Mağlup olma tarafımız bizim adımıza üzüntü verici, Galatasaray rahatladı, Hamza hoca adına mutluyum, umarım daha sağlıklı devam eder" dedi.
Maçın hakemine ilişkin sorulan soruya ise Avcı, "Maçta hata olabilir, hakemlerle ilgili bugüne kadar bir şey konuşmadım, yine konuşmayacağım. Sadece 4. hakemler beden dillerine dikkat edecekler yoksa ben de ona göre davranırım" şeklinde konuştu.

"ŞAMPİYONLUĞUN EN BÜYÜK ADAYIYIZ"
Galatasaray Başkan Yardımcısı Nasuhi Sezgin ise, bu yıl da şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını söyledi. Maçta bekledikleri sonucu aldıklarını belirten Sezgin, "Ben böyle bir netice bekliyordum. Dün yaptığımız toplantıda hocayla detaylı konuştuk. Güzel bir maç oldu. İlk devre biraz çekişmeli oldu ama ikinci devre hocanın da güzel değişiklikleriyle sonuca gittik. Mutluyuz, beklediğimiz bir netice aldık. Şampiyonluğun en büyük adayı yine biziz. Yolumuza devam ediyoruz" dedi.
Galatasaray’da yaşanan rapor sıkıntısıyla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Nasuhi Sezgin, "Bu raporlar devamlı isteniyor kendisinden. Bazen sözlü veriyor, bazen yazılı istenebilir. Bunlar normal şeyler. Bizim aramızda hiçbir sorun yok. Ne yönetim ne antrenör ne de oyuncu konusunda. Taraftarlarımız rahat olsun, doğru yolda gidiyoruz. Teknik direktör başarılı şu anda. Bir sorunumuz yok teknik direktörle. Kendisine güveniyoruz, bu şekilde devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
Hollandalı yıldız Wesley Sneijder’in sözleşmesinin uzatılması ile ilgili olarak ise Sezgin, "Gayet olumlu bir şey. Görevine da devam edecek. Kendisinden de gayet memnunuz" diye konuştu.
(İHA)