Özel Röportaj
Giriş Tarihi : 31-08-2012 02:01

Halil İbrahim Yağcıoğlu; “40 yıllık serüven son buldu...”

Beyoğlu Belediyesi’nin yürüttüğü “Alucra Otogarı Projesi” sonuçlandı. Otogar, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu’nun katılımıyla hizmete sunuldu. Bölgede, otogarın getireceği kolaylıklardan dolayı sevinç hakim.

Halil İbrahim Yağcıoğlu; “40 yıllık serüven son buldu...”
İlçe merkezinden hizmet veren şehirlerarası otobüslerin, ihtiyaca cevap verememesi ve şehir merkezinde yoğun bir trafik oluşturmasından dolayı Alucra Belediye Başkanı Halil İbrahim Yağcıoğlu, bir proje hazırladı. Proje kapsamında Alucra’ya yeni bir otogar yapma planı bulunuyordu. Yağcıoğlu bu projeyi; başta AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol olmak üzere, Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kaya’nın, Alucra Vakıf Başkanı ve Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Necdet Bekçi’nin destekleriyle Başkan Demircan’a sundu. Demircan, projeye sıcak baktı ve 40 yıllık bu hayal gerçekleşti.
 
 
Sosyal Alanlar Kurulacak
 
Yeni otogar hakkındaki düşüncelerini Boğaziçi Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İlhan Çabukol’a anlatan Yağcıoğlu, 40 yıllık bir serüvenin son bulduğunu vurguladı. Otogara sosyal alanlar da kuracaklarını belirten Başkan Yağcıoğlu, “Otogarlar, kasabaların giriş ve çıkış kapılarıdır. Biz de tesisimizi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Çevre düzenlemeleri yaparak uygun bir yere kafeterya ve mescid kuracağız. Yolcular, tesislerimize geldiklerinde gerekli sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecekler”dedi.
 
Konum Olarak da Merkezde
 
Otogarın konumunu da değerlendiren Belediye Başkanı, “Tesis, çok güzel bir yere kuruldu. Hastanemize 100 metre uzaklıkta bulunuyor. Yüksek okulumuz da tesisimizin yanı başında. Demircan’ın katkıları çok büyük. Bize çok güzel bir hediye verdi” şeklinde konuştu.


 
Demircan’a Teşekkürler
 
Yağcıoğlu sözlerini şöyle tamamladı; “Otogarın yapımını planlarken, Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol, Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyeleri Adnan Kaya ve Necdet Bekçi büyük katkı ve yardım sağladılar. Zaten Ahmet bey bizim fahri hemşerimizdir. Bu eseri Alucra’mıza kazandırdığından dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.”

http://www.bogazicigundem.com/