Siyaset
Giriş Tarihi : 30-10-2012 13:30

Hakkari’de niye bayrakla dolaşmadın?

Başbakan Erdoğan, Birinci Meclis önündeki olaylar nedeniyle Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek ''Ulus'ta Türk bayrağı ile dolaşmak kolay. Hakkari'de niye Türk bayrağıyla dolaşamadın?'' dedi.

Hakkari’de niye bayrakla dolaşmadın?
Başbakan Erdoğan TBMM Grup toplantısı'nda CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi.
 
TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Başbakan Erdoğan'ın öne çıkan mesajları şöyle:

-Cumhuriyetin bu noktadaki korunmasının cumhura ait olduğunu CHP öğrenmediği sürece sürünmeye devam edecektir. Terör örgütü Türkiye'yi silahla, kan dökerek, baskı ve zulümle bölmenin peşinde. Bunlar, laiklik adına bölücülük yapıyorlardı, bugün de Cumhuriyetçilik maskesi altında ayrımcılık yapıyor.

-29 Ekim öncesi CHP ve Kılıçdaroğlu'na aynı çağrıyı yaptım, niçin orada beraber oturmuyorsun da sende sokaklara dökülüyorsun, Hipodrom'da olanlar millet değil mi- Orada hem millete hem de devlete rağmen, illegal örgütlerin peşine takılmak suretiyle böyle bir eylemi, sokağı terörize ederek gerçekleştirdin.

-Ulus'ta eski Meclis binasının bahçesine cebren ve hile ile girmek, o eski Cumhuriyete sahip çıkmak değildir. Bunu böyle bilin. TBMM'nin o ilk toplantısındaki o manevi havayı yaşamaktan, bugünkü CHP'nin yakından uzaktan alakası yoktur.

-Türkiye'de, Cumhuriyet karşıtı bir kesim varmış ve bunlar Cumhuriyeti yıkacakmış gibi ortalığı velveleye verenler, Cumhuriyetin değil, kendi menfaat düzenlerinin yıkılmasından telaşa kapılanlardır.

-Cumhuriyet cumhurundur, halkındır, herkesindir. Cumhuriyeti herkesin olmak çıkartıp sadece kendilerine ait bir sembol olmaya getirmeye çalışanlar, Cumhuriyeti değil, kendilerine ait bir imtiyaz yönetimini arzulayanlardır.

-(Açlık grevleri) Cezaevlerinde bulunan herkesin, hangi suçtan olursa olsun, canı, sağlığı, onuru devlete emanettir. KCK'ya değil bölücü terör örgütüne değil BDP'ye de değil.

-Bunlar son seçimde BDP ile anlaşma yaptılar. Bir tane Türk bayrağını meydana çıkaramadılar. Ulus'ta Türk bayrağı ile dolaşmak kolay. Hakkari'de niye dolaşamadın Türk bayrağı ile. Bunların kilosu belli.

-Kürt kardeşlerime özellikle hatırlatıyorum; çocuklarınızla aranıza terör örgütünün girmesine lütfen izin vermeyin. Biz çağrımızda samimiyiz. Ben gönülden konuşuyorum. Gelin şu aramızdan terör örgütünü, onun silahlarını, bombalarını, kana cana doymaz yöneticilerini, kukla siyasetçilerini çıkartalım.