Teknoloji
Giriş Tarihi : 06-10-2021 13:40   Güncelleme : 06-10-2021 13:40

Google, Google Pay tabanlı bankacılık hizmeti planlarını durdurdu

Google'ın biraz kafa karıştırıcı olarak adlandırılan Plex hizmeti, onu Google Pay uygulamasına dönüştürmeyecek. Şirket, uygulaması aracılığıyla insanların belirli banka hesaplarını yönetmesine izin vermenin bir yolu olarak hizmeti duyurdu.

Google, Google Pay tabanlı bankacılık hizmeti planlarını durdurdu

Google, bankacılığınızı Google Pay uygulaması üzerinden yapmanızı amaçlayan Plex hizmeti üzerinde çalışmayı durdurdu. Hizmetin, kullanıcıların daha sonra uygulama aracılığıyla yöneteceği çeşitli geleneksel bankalar tarafından sunulan çek veya tasarruf hesaplarına kaydolmasına izin vermesi gerekiyordu. Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre, Google, bir dizi kaçırılan son teslim tarihi nedeniyle ve proje için baskı yapan bir yöneticinin şirketten ayrılması nedeniyle projeyi iptal etti.

Plex'in Google'ı görevlendirmesi amaçlanmamıştı. Bankalarla doğrudan rekabet öncesi ortaya çıkan haberlere göre şirket, programı ve resmi duyurusunu açıklamıştı. Bunun yerine Google, hesapları aylık veya kredili mevduat hesabı ücreti ödemeden ve minimum bakiye olmadan sağlayacak çeşitli finans kurumlarıyla ortaklık kurmayı planladı. Diğer bazı çevrimiçi bankalar gibi, Google'ın uygulaması da kullanıcıların tasarruf hedefleri ve otomatik transferler gibi şeyler belirlemesine izin verirdi. Google'ın Citi ve SEFCU ile ortaklık kurmayı planladığı bankalardan bazıları.

Google, hizmet sunma konusunda onlara katılmak yerine bankaların etkinleştirilmesine yardımcı olmak için odağını değiştiriyor

Google, Cuma günkü bir e-postada The Verge'e hala tüketicilerden hem çevrimiçi hem de yüz yüze alışveriş yaparken bir şeyler için ödeme yapmanın daha basit yolları için talep olduğuna inanıyor, ancak artık bu hizmetlerin sağlayıcısı olarak bizim hizmet etmemiz yerine “bankalar ve diğer finansal hizmet sağlayıcılar için dijital olanak sağlamaya odaklanacağına” inanıyor. ” Öyleyse, bir noktada Google Pay'de Plex'in bazı özelliklerinin göründüğünü görmemiz mümkündür - veya Google'ın yeniden tasarlanmış Google Pay uygulamasında çalışmaya devam ettiğini görebiliriz.

Hâlâ başka özellikler varken İyi uygulamalara sahip çevrimiçi bankalar isteyenler için seçenekler, Google'ın bu projeyi iptal ettiğini görmek talihsiz bir durum. Sadece daha geleneksel bankaları mobil uygulama oyunlarını hızlandırmak için teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda piyasaya sürülmeden önce baltalanan bunun gibi büyük bir özellik, Google'ın piyasaya sürdüğü ürünlere bağlı kalmama konusundaki itibarına yardımcı olmaz. Yine de, taahhüt etmeyecekse Google'ın buna şimdi bir son vermesi daha iyi - eski bir Google Cüzdan banka kartı sahibi olarak, kişisel deneyimime göre, ödeme şeklinizi değiştirmekle uğraşmak zorunda olduğunu söyleyebilirim. RSS okumak için yeni bir yol bulmak zorunda kalmaktan çok daha acı verici.