İstanbul
Giriş Tarihi : 13-03-2014 15:35

Giresun Federasyonu Başkanı'dan sağduyu çağrısı

Dün gece Okmeydanı'nda yaşanan olayda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu’nun ölümü herkesi yasa boğdu.

Giresun Federasyonu Başkanı'dan sağduyu çağrısı
 

 

  Okmeydanı'nda göstericilerin açtığı ateşle katledilen Burak Can Karamanoğlu hayatını kaybetti.

 

GİRESUN FEDERASYONUNDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

 

Dün gece Okmeydanı'nda yaşanan olayda hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu’nun ölümü herkesi yasa boğdu. Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, Berin Elvan’ın cenaze töreninden sonra meydana gelen protesto gösteri sonrasında hayatını kaybeden ve Giresun’un Alucra ilçesi doğumlu olan Burak Can Karamanoğlu’nun hayatını kaybetmenden dolayı üzüntüsünü dile getirdi.

 

MAHALLE ESNAFI DÜKKANLARININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN MAHALLEDE BEKLEDİ

 

Dünkü cenazeden merasiminden sonra Okmeydanı'nda yürüyüşe geçen protestocu grubun Şark kahvesi Dörtyol mevkine doğru yürüyüşe geçtilerini söyleyen Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, "Mahalle esnafının protesto sırasında dükkanlarına zarar görmemesi için mahallede bekledikleri sırada kalabalık içerisinden faili meçhul kişiler tarafından ateş açıldığını açılan ateş sonucunda da Burak Can’ın hayatını kaybettiğini üç kişinin de yaralandığını söyledi.

 

GERİLİMDEN ANCAK KAOS ÇIKAR

 

Dünden bu yana mahallede ortamın gergin olduğunu vurgulayan Hasan Turan, Geçmişte bu tür oyunların yaşandığını söyledi. Böyle gerilimden bir gelecek çıkmaz diyen Hasan Turan “Gerilimden ancak kaos çıkar kaosları da bu ülke sevmez. Başka ülkeler sever. Onun için bütün hemşehrilerimiz başta olmak üzere bütün yurtlaşlarımızı sayduyuya birlik ve beraberliğe davet ediyorum.” Dedi. Hayatını kaybeden Burak Can kardeşimize Allah’tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyorum diyen Hasan Turan, “Kurtlar dumanlı havayı sever misali oradan pozisyon yaratmak isteyen art niyetli insanlar olabilir biz buna fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

 

BAZI BASIN YANLI DAVRANDI

 

Olaylar karşısında basının tavrını eleştiren Hasan Turan, “Basımızının bir kısmı bu hadiseler karşısında adete yangına körükle gidercesine yanlı haber yaptıklarını söyledi. Bazı basın Okmeydanı’nda adeta çatışma olmuş mahalle halkı da saldırıyormuş gibi algı ve haber yaptığını ifade eden Hasan Turan, “ Dünkü cenazeden sonra protesto eden topluluklar mahalleye doğru yürüyüşe geçmiş ve faili meşhul kişilerin açtığı ateş sonucunda da masum bir şekilde hayatını kaybeden bir gencin olduğunu söyledi. Hayatını kaybeden bütün gençlerimiz candır diyen Hasan Turan, “Hepsi bizim canımızdır birisini kayırıp onun üzerinden siyaset üretmeye çalışırken diğer hayatını kaybedenleri görmemek çifte standarttır. Basının bu tavrınıın yanlı ve maksatlı bir proje olduğunu biliyor ve kınıyorum.” Dedi.

 

BURAK CAN'IN CENAZESİ MEMLEKETİ ALUCRA'YA UĞURLANACAK

 

Dünkü olaylar sonucu vurularak hayatını kaybeden Burak Can'ın naaşı tekbirler eşliğinde Okmeydanı Konuk camiene getirildi. Cenaze törenine binlerce vatandaş katıldı. Burak Can'ın cenazesi İkindi namazından sonra memleketi Alucra'ya uğurlanacak.