İstanbul
Giriş Tarihi : 04-05-2013 11:57

Giresun Federasyonu Başkanı Turan'dan Boğaziçi Gündem'e açıklama

7. Giresun Feshane Günlerine yoğun ilgiden dolayı Giresunlular adına duyduğu mutluluğu İlhan Çabukol ile paylaşan Federasyon Başkanı Hasan Turan Gazetemize açıklamada bulundu.

Giresun Federasyonu Başkanı Turan'dan Boğaziçi Gündem'e açıklama
Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan 7. Feshane Giresun günlerinin açılışı dolayısı ile İlk açıklamasını Boğaziçi Gündem’e yaptı.
Hasan Turan yaptığı açıklamada şunları söyledi. Bildiğiniz gibi Giresun Feshane Günlerini her yıl Cuma günü açılış ile birlikte başlatıyorduk. Ancak hemşerilerimizin yoğun ilgisinden dolayı Perşembe gününden itibaren başlatmak zorunda kaldık. Bu yoğun ilgiden dolayı hemşerilerimiz Giresun Haftası yapalım diye bizden isteklerde bulunuyorlar. Tabi bu Giresun’dan gelen hemşerilerimiz ve çalışan hemşerilerimiz için zor olur diye düşünüyoruz.
Resmi açılış törenimizi ise yine her yıl olduğu gibi Cuma günü Eyüp Sultan Camiinden Cuma namazı sonrası Mehter takımının eşliğinde binlerce hemşerimiz ile fındığımızı dağıtarak Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Giresun’a gönül veren dostlarımızdan oluşan yürüyüş korteji ile Feshaneye geldik ve akşam protokolün katılması ile birlikte açılışımızı tamamlamış olduk.
Taksim yürüyüşümüzün ses getirmesi, sesimizin yurt içi ve yurtdışından krize neden olsa da Ankara’dan duyulup birçok yerden yankısının gelmesi bizleri memnun ediyor. Bu memnuniyet sadece egomuzu tatmin etmek için değil. Sadece duyulmuş olmak içinde değil. Giresun Federasyonu'nun Giresunlular adına yapmış olduğu bir etkinliğin nitelikli nicelikli olması kaliteyle birlikte Giresun Günleri'nin bir anlam ifade ettiğini gösteriyor.
Dolayısı ile katılımın yüksek olmasını sağlarken, sayısal çoğunluğun artmasını da sağlıyor. Burada bizim için birinci öncelik hemşerilerimizin bir birine sahip çıkması, Giresun’un tüm ilçelerinin birlik ve beraberlik içinde olması, hemşerilerimizin Giresun Günlerine sahip çıkarak gerek taksim yürüyüşü gerekse buradaki katılımları ses getiriyor. Bu ses ile birlikte her geçen yıl etkinliğimizin katılımını ve kalitesini de artıyor.
Bu sene 7. Giresun Feshane günlerimize protokol katılımının yüksek olduğunu hep beraber gördük. Açılışımıza katılan Devlet Bakanımız Bekir Bozdağ, AK Parti Gurup başkan vekilimiz Nurettin Canikli, Giresunlu olan İstanbul Milletvekillerimiz, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Giresun Valimiz Dursun Ali Şahin ve Giresun ’dan gelen tüm İlçe belediye başkanlarımız, İstanbul’dan yoğun bir şekilde katılan ilçe belediye başkanlarımız, siyasi parti temsilcileri ve on binlerce hemşerilerimiz ile birlikte açılışımız gerçekleştirdik.
Açılış kurdelesini bize göre (bağcağımızı, golanımızı) kendi usullerimize göre orak ve girebi ile kestik.
Cumartesi ve Pazar günüde programlarımız son sürat devam edecek. Son iki gün devlet bakanları, milletvekilleri, komutanlarımız, siyasi parti temsilcilerinin Genel başkanları ile hemşerilerimizin yoğun katılımları olacak. Hemşerilerimizin hafta sonlarını burada geçirmelerini, folklor gösterileri ve birbirinden değerli sanatçılarımızı dinleyerek eğlenmeye davet ediyoruz.