Eğitim
Giriş Tarihi : 20-11-2018 12:59   Güncelleme : 21-11-2018 12:43

GENÇLERE 3 BOYUTLU TASARIM EĞİTİMİ

“Geleceğini Kendin Tasarla” projesinin Akademi Beyoğlu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Başkan Demircan, “Endüstri 4.0 hamlesinde başarılı olunması için tasarım diline hakim gençlerin yetişmesi gerekiyor. Çünkü tasarım diline hakim olan ülkeler günümüzde hep bir adım önde olacak.” dedi

GENÇLERE 3 BOYUTLU TASARIM EĞİTİMİ

Beyoğlu Belediyesi tarafından gençlere yönelik bir eğitim platformu olarak tasarlanan Akademi Beyoğlu önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve İstanbul Kadın ve Erkek Terziler Sanatkarlar Odası tarafından hayata geçirilen “Geleceğini Kendin Tasarla” projesinin tanıtımı Akademi Beyoğlu’nda gerçekleştirildi. İstanbul Kalkınma Ajansı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında gerçekleştirilen projenin tanıtım toplantısına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgül Özkan Yavuz, İstanbul Kadın Erkek Terziler Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Aydoğdu ve meslek odası temsilcileri katıldı. Toplantıda 3D yazıcı tasarım gösterisi de yapıldı.

TERZİLER YENİ TEKNOLOJİYLE TANIŞACAK

Geleneksel terzilik anlayışını tamamen değiştirecek projeyle binlerce esnaf ve sanatkar geleceğin tasarım dili 3D yazıcıyla tanışacak. 19-29 yaş arasındaki gençlere 3 boyutlu yazıcı ile tasarım eğitimi verilecek proje kapsamında açılacak Tasarım Okulu’nda, ilk önce 3D tasarım konusunda bilgili eğitmenler yetiştirilecek. Ardından bu eğitmenler, gençlere 12 ay boyunca 3 boyutlu tasarım ve baskı eğitimi, kişisel gelişim, girişimcilik eğitimi verecek.

TASARIM DİLİNE HAKİM OLAN ÜLKELER HEP BİR ADIM ÖNDE OLACAK

Projenin açılış toplantısına ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu işi, projeyi yapanları alkışlıyoruz. Endüstri 4.0 hamlesinde başarılı olunması için tasarım diline hakim gençlerin yetişmesi gerekiyor. Çünkü artık robotların hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. İnsanlar artık robotlar mı dünyaya yönetecek diye bir endişeye kapılıyor.  Fakat böyle bir endişeye gerek yok. Çünkü makinenin meydana gelmesi için yine de bir insan faktörüne ihtiyaç var. Bu sebeple tasarım diline hakim olan ülkeler günümüzde hep bir adım önde olacak.” dedi.

GENÇLERİN İSTİHDAMINA DESTEK

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, gençlere güvendikleri için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ve projede eğitim alan gençlerin istihdamına destek olacaklarını söyledi. Başkan Yılmaz,” Sevgili gençler, her zaman sizin yanınızda olacağız. Siz de göstereceğiniz azim ve çalışkanlıkla kendiniz ve ülkeniz için çok kıymetli başarılar elde edeceksiniz. Buna yürekten inanıyorum.” İfadelerini kullandı.

DEMİRCAN KONUKLARINA AKADEMİ BEYOĞLU’NU GEZDİRDİ

Proje tanıtımının ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Birlik Başkanı Faik Yılmaz ve yönetim kurulu üyelerine kültür, sanat ve teknik alanlarda ücretsiz eğitimlerin verildiği Akademi Beyoğlu’nu gezdirdi. Demircan, projede eğitim verecek eğitmenlerden bazıları Akademi Beyoğlu’nda kurs açması için görev vermek istediklerini söyledi.